Wpis z mikrobloga

Ile może być wart dom parterowy z poddaszem 120m2 w stanie surowym otwartym (mury + konstrukcja dachu bez przykrycia)? Bez działki.
Bo mam ofertę na oku i wg mnie jest trochę przesadzona z drugiej strony już teoretycznie stoi i dużo roboty odchodzi. Pi przez drzwi wiadomo.
#budowadomu
  • 18
@moniuszki: To tak nie działa, że "bez działki" można spokojnie wycenić nieruchomość w wartościach absolutnych. To właśnie działka, jej położenie, stan prawny wpływa na cenę postawionego na niej klocka z pustaków.

Bo tak to można podać, że w materiale i robociźnie opłaconej pewnie jakieś 150-200k, ale pod Warszawą będzie to bliżej 600k, na #!$%@? dolnym pod Elblągiem 250k
@Iskaryota No masz rację. Działkę umiem wycenić już zrobiłam rekonesans i tak 150 tysięcy jest warta. Stoi tam ten klocek i wystawione za 350 tys i mnie kusi. Wiem że facet budował sam. Licze sobie pi przez drzwi ile byśmy musieli dobrać kredytu żeby to wykończyć bo w sumie najdroższe zostało do zrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moniuszki jak dom bez dzialki chcesz kupic? XD
Rozmowy na temat cen są zawsze nerwowe chyba, ze dogadasz sie ze sprzedajacym, ze jak ekspertyza nie wyjdzie pomyślnie a SSO nie bedzie wybudowany zgodnie ze sztuką i projektem to sprzedający ponosi koszt ( ͡ ͜ʖ ͡)
@moniuszki: Jak to jest SSO to zostało jeszcze kilka potężnych kosztów, jakimi są okna, dach, wylewki, instalacje oraz tynki. Na to wszystko może pójść łącznie 100-150k jeszcze by mieć SSZ. Potem wykończeniówka, tu jak wiadomo sky is the limit. Ja bym powiedział bezpiecznie, że minimum drugie 350k by to jako tako skończyć.
@Iskaryota właśnie też w ciemno tak liczę że jeszcze 350 tysięcy. Okna są małe tylko dwa tarasowe w standardowym wymiarze więc drogo nie wyjdzie, ale dach za to fikuśny.
No i muszę dodać koszt wynajmu na jakieś 1.5 roku. Generalnie bym zrobiła parter tam są 3p kuchnia łazienka a potem w przyszłości poddasze.
@moniuszki: ja mam za 3200 szkieletowy ale z lepszych materiałów i stodola, cala elewacja ogrodowa przeszklona, 3 szybowym, profil bardzo gruby, ep35 domu, termos prawie .
Ogólnie welna 20cm i steico 6cm razem 26cm izolacji bez mostkow. Do tego 2x gk od wewnątrz żeby nie pekalo gdy pracuje osiadając. Grube okna

Ale to trzeba trafić, bo dużo firm wciska gowno moduły za grube pieniądze. Nie raz mi gowno wciskano za 2-3x
@programista15cm pracowałam kiedyś w firmie stawiającej szkielety w dziale projektowym więc mam namiar a budują mega dobrze (ale nie tanio xd) ale chcemy raczej murowany żeby robić dużo samemu.
Gdyby ten dom co patrzę miał kształt stodoły to bym się nie zastanawiała ale projekt taki trochę 2005 vibe.