Wpis z mikrobloga

Pracuje ktoś może w tak zwanym talent acquisition / w HR przy rekrutacji?
Dostałem taką wiadomość
Thank you for taking the time to apply for ....... position. We enjoyed learning more about your background and accomplishments in your career. Unfortunately, after careful consideration we will not move forward with your application for this role.

Od 3 miesięcy szukam pracy i dosłownie na 23 z 25 aplikacji nie dostałem nawet informacji zwrotnej (na workdayu składając aplikację musisz "zatwierdzić zgodę" na ich regulamin. Teraz poczytałem ten regulamin i wygląda na to, że te firmy mogą sie wymieniać między sobie danymi, albo po prostu je sprzedawać legalnie).Z tego co czytałem to te firmy mają w bazie danych te informacje o całym moim procesie zatrudnienia od momentu złożenia aplikacji, aż do momentu jak odchodzę z firmy.

Czyli wychodzi na to, że w pierwszej firmie w której pracowałem i tam też składałem na workdayu to tak jakby każdy ma wgląd w ten mój background tak? (odszedłem tam w dosyć kiepskim stylu, bo nie posłuchałem się HR i nie poszedłem na urlop na 9 dni w okresie wypowiedzenia umowy którymi były własnie te 9 dni robocze i musieli dodatkowo wypłacić mi ekwiwalent po czasie jak umowa wygasła).

#pracbaza #korposwiat
  • 5
  • Odpowiedz
@cyk21: Firmy chcą wybrać jak najlepszy talent z wszystkich zgłoszeń i często boją się zainwestować swój kapitał w pracownika, który za rok czasu może po prostu odejść (albo będzie musiał "odejść") wydaje mi się, że taki "screening" jest możliwy, ale nie jestem pewien.
  • Odpowiedz
@Lukicorporatepilled: No może lepiej odpowiedz sobie na pytanie jak możesz wypadać na tle z innymi kandydatami. Jeśli szukasz pozycji w stylu specjalista ds. Klikania w kąkuter to jest naprawdę wiele zgłoszeń na takie stanowiska. Jak jeszcze ktoś woła mniej od Ciebie z podobnym CV to wybór jest oczywisty - nie Ty
  • Odpowiedz
@Big_Salceson: pracowałem w fintechu, więc szukam pracy w data. Mało kiedy ktoś w formularzu pyta o pieniądze. Tak to jest zrozumiałe, że jak jakaś firma ma 100 zgłoszeń i chcą wybrać najlepszą osobę to prawdopodobnie przegram. No nic trzeba składać dalej, może kiedyś się uda.
  • Odpowiedz