Wpis z mikrobloga

Sprawa sprzed 5 lat, ale pierwszy raz o niej słyszę:
1. Grupa nastolatek wyzywa innych nastolatków bo mają koszulkę innego klubu
2. wszyscy wsiadają do 1 autobusu
3. Nastolatki (grupa dziewczyn 12-16) dzwoni po kolegów
4. Na kolejnym przystanku dziewczyny wysiadają, a wsiadają ich koledzy, i zaatakowali pięściami, gazem pieprzowym i maczetą tą drugą grupę

sprawcy szybko złapani, ale żadnego wyroku dla tych dziewczyn które sprowokowały całą sytuację. To są te całe przywileje mężczyzn?
https://wiadomosci.wp.pl/krakow/krakow-brutalny-atak-maczeta-w-autobusie-sprawcy-skazani-6437499553986689a

#dyskryminacjamezczyzn #logikarozowychpaskow #prawo
  • 36
  • Odpowiedz
z tego co wiem to w ogóle olano ich udział - no bo przecież to nie one pobił tamtych


@xPekka: jednym słowem piekło mężczyzn tworzą sobie sami mężczyźni?

Edit: serio, pomyśl, nastolatki zebrały w kilkanaście minut całą ekipę ze sprzętem żeby zaatakowała młodych chłopaków? Nie, ta ekpia sama się zorganizowała i czekała na taką akcję, tylko szukali pretekstu żeby kogoś pobić, udział dziewczyn nie ma tu znaczenia.
  • Odpowiedz
@aarahon:

jednym słowem piekło mężczyzn tworzą sobie sami mężczyźni?

No odpowiedź jest twierdząca. Zastanów się jak wyglądałby świat bez simpów i białorycerstwa.
  • Odpowiedz
  • 3
@aarahon: ?
do czego ty się odnosisz w ogóle xD "piekło mężczyzn" powodują zarówno kobiety jak i faceci
głupie cipy nasłały kolegów na pobicie innych nastolatków, i ich udział w całym zajściu został całkowicie pominięty. Wiec pytam czy to są te przywileje mężczyzn - bo to nie pierwsza taka sytuacja kiedy dziewczyny nasyłają kolegów do pobicia kogoś, a później się olewa ich udział
  • Odpowiedz
głupie cipy nasłały kolegów na pobicie innych nastolatków,


@xPekka: no nikt im winy nie udowodnił, a dwa odnieś się do tego co dopisałem później:

serio, pomyśl, nastolatki zebrały w kilkanaście minut całą ekipę ze sprzętem żeby zaatakowała młodych chłopaków? Nie, ta ekpia sama się zorganizowała i czekała na taką akcję, tylko szukali pretekstu żeby kogoś pobić, udział dziewczyn nie ma tu znaczenia.
  • Odpowiedz
to dziewczyny zadzwoniły po nich i to sprowokowały, co do tego wszystkie artykuły (i sami skazani) są zgodni


@xPekka: rozumiem tych ludzi. Serio, jakbym był przestępcą jak oni (a na szczęście nie mam tych ruskich genów) to też kłamałbym żeby nie wyszło iż jestem zorganizowanym przestępcą przez co kara mogłaby być większa.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: to obejrzyj załączony filmik. One wysiadły po czym po wyjściu pokazywały przez szybę środkowy palec i inne gesty do tych w środku

Chwilę wcześniej czworo nastolatków (1 dziewczyna i 3 chłopaków) przyszło na przystanek autobusowy w okolicach Przylasku Rusieckiego. Jeden z nastolatków miał na sobie koszulkę z nazwą jednego z piłkarskich klubów. Na przystanku autobusowym stała już nieznana im grupka dziewczyn. Najprawdopodobniej widok koszulki klubowej rozzłościł je, gdyż zaczęły rzucać
  • Odpowiedz
One wysiadły po czym po wyjściu pokazywały przez szybę środkowy palec i inne gesty do tych w środku


@xPekka: tak jak wcześniej napisałem:

ta ekpia sama się zorganizowała i czekała na taką akcję, tylko szukali pretekstu żeby kogoś pobić, udział dziewczyn nie ma tu znaczenia.
  • Odpowiedz
aa, czyli nawet fakt że te dziewczyny wskazały kogo mają zaatakować też nie ma znaczenia?


@xPekka: to raczej nie fakt biorąc pod uwagę iż sąd to pominął.
  • Odpowiedz
@xPekka: kierowca też dobry jak stał i czekał aż sforsują drzwi, #!$%@? wyrok, idziesz kogoś pociąć maczetą gdzie każdy zadany może być ostatnim dla ofiary i dostajesz pond rok więzienia, dlaczego tam nie było zarzutów o usiłowanie zabójstwa
  • Odpowiedz