Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu https://wykop.pl/wpis/75519999/dostalem-to-smieszne-wezwanie-akurat-jutro-mam-lek

Byłem. Zaczęło się standardowo aktualizacja danych. O dziwo myśleli że skończyłem szkołę którą robiłem w czasie komisji (czyżby szkoła zrobiła wałek i wpisała że skończyłem żeby dostać dotacje?), zapytali gdzie pracuje. Potem wytłumaczyła mi co miałbym robić w razie mobilizacji, gdzie się stawić, że jakbym wyjeżdżał za granicę na dłużej niż 3 miesiące muszę poinformować. Następnie jak widzę że sama nie zapyta poruszam temat zmian jakie zaszły w moich „papierach” od czasu komisji, wyciągam kartkę całą na biało z podpisem i pieczątką lekarza. Wzięła ją, zapadło około 5 minut ciszy, klikała coś w konkuter po czym wstała i „no dobrze to dziś tego przydziału panu nie dam”. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #wojsko #pieklomezczyzn
  • 11
  • Odpowiedz
jakbym wyjeżdżał za granicę na dłużej niż 3 miesiące muszę poinformować


@Borunnar: dalej jest ten durny przepis? Przecież wystarczyło wymeldować się w urzędzie miasta, i mieli powiadamiać WKU.
  • Odpowiedz
@colezka: wszystkich po 30 powinni na ponowna komisję brac. Mnie w wieku 18 lat tylko zapytali jak się czuje i dostałem A, a dziś zbieram kwity od lekarzy, jak bym miał podobną akcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mac_mod: zgadzam się, wiele chorób ujawnia się w okolicach 30 roku życia. Dodatkowo ja miałem komisję w małem mieścince, gdzie nas straszyli, że jak nie wklepią nam A, to później możemy mieć trudności w znalezieniu pracy ;d dlatego mam dzisiaj takie podejście do tej całej 'instytucji'.
  • Odpowiedz