Wpis z mikrobloga

#alkoholizm #dieta #alkohol Od 1 stycznia wypiłem 9 litrów piwa jasnego, 5 litrów porteru(ciemne mocne piwo), 1,1 litra whiskey, 240 ml wódzi, 420 ml czerwonego wina, 250 ml białego wina. Dużo, mało? Według WHO chyba nie tak dużo, gdyby nie ten ponad litr rudej to byłbym z siebie zadowolony, biorąc pod uwagę, że statystyczny Polak wypija jakieś 90 litrów piwa rocznie i coś mocniejszego też jeszcze wleci. Używam aplikacji Alkogram do notowania spożycia, też jakoś kontrolujecie, notujecie czy może ja przesadzam?
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
juz samo to ze uzywasz jakiejs aplikacji do liczenia jest alarmujace.


@njdnsjdnjs: A to jest bzdura moim zdaniem. Warto kontrolować kalorie i makroskładniki, żeby mieć pojęcie co się je Z alkoholem jest podobnie, też warto zobaczyć co się robi. Np. nie miałem świadomości, że tyle wina wypijam, bo jakoś ten alkohol mnie nie kręci, wypiję jak mnie ktoś poczęstuje, a się okazało, że prawie flaszka w kwartał.
  • Odpowiedz
@chromypies: no moze pokazuje to skale dla uswiadomienia. ale chodzilo mi ze ja np. nie wypilam wiecej niz litr alkoholu w tym roku wiec nie potrzebuje liczyc. i uwazam ze to calkiem zdrowa ilosc.
  • Odpowiedz
  • 0
@cacum3: no nie wiem czy jest tak źle, że aż "bardzo dużo". Statystyczny Polak rocznie wypija podobno 9,7 litra alkoholu, a mi wychodzi że utrzymując to tempo powinienem wypić 5,4 litra.
  • Odpowiedz
  • 0
@njdnsjdnjs: Jak ktoś jest abstynentem albo prawie abstynentem, to może i tak. Ale ja zawsze byłem odległy od abstynencji i coś tam popijałem, lubię próbować różne piwne style, a i destylatem od czasu do czasu nie pogardzę. Takie notatki mogą uświadamiać pewne rzeczy. Alkohol alkoholem, a ile to bezsensownych kalorii.
  • Odpowiedz
juz samo to ze uzywasz jakiejs aplikacji do liczenia jest alarmujace.


@njdnsjdnjs: Nie jest, szacunek dla OPa że zbiera obiektywne dane i nie boi się prawdy, człowiek uzależniony będzie miał tendencje do okłamywania wszystkich i samego siebie na wszelkie absurdalne sposoby, zawsze będzie miał wytłumaczenie, zawsze powie że mało pije, bardzo długo będzie bronił się przed prawdą. Sam fakt zadawania sobie i innym takiego pytania świadczy, że OP ma jeszcze trzeźwy
  • Odpowiedz
chyba, że jest na etapie próby kontroli nałogu i za wszelką cenę próbuje wypić jak najmniej żeby sobie udowodnić, że nie robi nawet średniej.


@rtone: czesc zdania ktora jest kluczowa xd
oby nie
  • Odpowiedz