Wpis z mikrobloga

@discordia00: na tym polegają memy, że nie mają właścicieli. Twórców? Pewnie, ale ich istnienie polega na tym, żeby trwały w ludzkiej pamięci. Fakt, nie jest to żadna sztuka przeklejać memy, ale jaką jest to przeszkodą, żebyś była memiarą.

Kraść można własność intelektualną, odpowiednio chronioną licencjami i prawami poszczególnych krajów, kraść też można dobra materialne. A memy są po to, żeby istniały w świadomości ludzi.
da się kraść memy w sumie?


@Returned: Może trochę źle się wyraziłem. Memiarz to dla mnie ktoś, kto tworzy memy, a nie tylko je wrzuca, nawet jeśli trochę go przerobi. Koleżanka @discordia00 może być śmieszkiem, ale do memiary trochę jej jeszcze imho brakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Returned wiem co macie na myśli, ale na całe szczęście oprócz wklejania memów innych twórców, sama umiem coś stworzyć, więc i na to przyjdziesz czas. Jest mi zawsze najmilej kiedy mojej memy idą w świat.
@ZygmnuntIgthorn: ja "memiarza" rozumieniem jako osobę, która potrafi mema utrzymać w świadomości ludzi. Np. przez powielanie, tworzenie swoich, czy bycie inspiracją. Myślę, że ktoś powielający memy śmiało może być c memiarzem nazywany. @discordia00 tak oto wkroczyliśmy w skomplikowany temat śmiesznych obrazków, piosenek i filmików na portalu wypok.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)