Wpis z mikrobloga

[Pytanie o pismo z Poczty Polskiej dot. potrzeby dostarczenia urzędowi Celno-Skarbowemu danych na temat rodzaju i wartości towarów.]

Czy otrzymał ktoś z was takie pismo (wynikające z przekroczenia 150 EUR netto wartości towarów)?
Czy wystarczyło w waszym przypadku przesłanie na podany w piśmie adres e-mail w załącznikach zrzutów ekranu z aplikacji/strony, oraz dołączenie potwierdzenia transakcji (płatności) z banku, oraz w treści maila podanie kilku danych, jak numeru magazynowego, adresu odbiorcy, oraz określenie zawartości przesyłki?
U mnie Chińczyk podał dosyć znacznie wyższą wartość produktów na przesyłce w rubryce "Custom declaration - Total value" (widać na dołączonym do listu zdjęciu paczki), niż realnie mnie kosztowały, gdyż zastosowałem kupony, oraz platforma odjęła mi wartość podatku VAT podczas płatności. Przecież nie będę chyba musiał teraz płacić VATu i cła za to, co wpisał sobie gdzieś Chińczyk, tylko za to, ile faktycznie zapłaciłem?

Ostatnie pytania - o ile opóźniła się dostawa, oraz czy płaciliście kurierowi VAT+Cło "do ręki"? PP robiła jakieś problemy nawet po przesłaniu im na maila powyższych danych?

#aliexpress #zakupyzaliexpress #zakupyzchin #banggood #pocztapolska
FightMaker - [Pytanie o pismo z Poczty Polskiej dot. potrzeby dostarczenia urzędowi C...

źródło: signal-2024-03-29-112555_002

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@FightMaker wysyłasz to co chcą i po 2-3 paczka zostaje zwolniona a opłaty robisz przy odbiorze u listonosza. A jaką przyjmą wartość zależy od urzędnika odprawiającego tą paczkę.
  • Odpowiedz
Napisz do chińczyka, że takie coś dostałeś, a on wygeneruje fakturę. Ja miałem tak samo i po przesłaniu dokumentu puścili
  • Odpowiedz
Fakturę można pobrać dopiero po potwierdzeniu otrzymania przesyłki


@FightMaker:

????????????????

Ale na kompie probowales, czy przez gowniana stronke na telefonie stad te brednie?
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k: I aby nie było. Patrzyłem też niżej, wyżej, szukałem zakładki "faktury, dowody zakupu", lub coś podobnego i nie znalazłem. Być może źle szukam. W takim razie jest gówniany UX.
  • Odpowiedz
U mnie ten przycisk pojawia się dopiero po potwierdzeniu transakcji


@FightMaker:
ja tam go mam nawet dla przedmiotow czekajacych na wysylke :P Byle tylko byly oplacone i nieanulowane :D
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k: No to ja nie rozumiem dlaczego tak jest. Mieszkasz w Polsce? Może dla innego regionu jakoś inaczej oni to mają rozwiązane. Bo ja nie mogę dla żadnego opłaconego (również wysłanego) zamówienia pobrać faktury. Przycisk magicznie się pojawia natychmiast po potwierdzeniu otrzymania przesyłki. Dziwne.
  • Odpowiedz