Wpis z mikrobloga

Mam dwa pytania o #starlink. Pytam tu, bo w necie same spam artykuły pisane przez gpt albo innego studenta (jak tłumczenie - pakietu mobilności jako "możliwości korzystania z urządzeń mobilnych" xD).

1. Chciałbym korzystać z internetu w dwóch miejscach. Czy muszę płacić abonamet mobilny, czy jest możliwośc ustawienia dwóch lokalizacji? Jeśli jest konieczność zmiany adresu usługi to czy jest jakiś limit zmian w roku/miesiący, albo czas po którym następuje zmiana?

2. Na OLX są nowe anteny za jakieś 1300-1500 zł. Czy jak kupię taką antenę to po prostu instaluję appkę, podpinam kartę i lecę czy muszę płacić jeszcze elonowi jakąś opłatę aktywacyjną? Czy takie anteny z OLX to nie jest jakiś wałek - nie wiem - miały trafić na front ukraiński a wylądują u mnie na działce, albo coś?
  • 10
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: przeczytaj u źródła https://www.starlink.com/legal?regionCode=PL

podpinam kartę i lecę

Jaką kartę? Tam nie ma karty sim (chyba że ja o czymś nie wiem). Jeśli chcesz mieć w dwóch lokalizacjach to naturalnie trzeba zapłacić za mobilny czyli taki dla wędrownika czy dla camping car. Zakładam że jeśli będziesz chciał zmienić lokalizację to jak najbardziej można a ile razy można to zrobić w ciągu miesiąca (okres rozliczeniowy) to może w tym T&C takie
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: "W przypadku korzystania z Usług mobilnych przez okres dłuższy niż dwa miesiące w kraju innym niż adres wysyłki, Starlink może wymagać przeniesienia zarejestrowanego adresu do nowego miejsca. "
i w 6 jest jakieś info odnośnie "Zmiany, anulowanie, zwroty, przeniesienia i wypowiedzenie umowy."
  • Odpowiedz
@plaisant: z wpisów i artykułów w polskim internecie mam wrażenie, że starlinka mają 4 i pół osoby, a ja potrzebuję praktycznych informacji. Nie jestem nomadem i nie podróżuję. Mieszkam w jednym miejscu przez 8 miesięcy w roku gdzie starlink jest jedyną opcją. Przez pozostałe 4 mieszkam w drugim, gdzie internet mobilny jest kiepski. Kalkuluję czy opłaca się bardziej wozić talerz czy zawieszać usługę i w drugim miejscu kombinować z jakimiś krótkimi
  • Odpowiedz