Wpis z mikrobloga

W PL kobiety są bardziej wykształcone i to nie są różnice kosmetyczne (wyższe wykształcenie ma 4,6 mln kobiety i 3 mln faceci, w średnim również dominacja kobiet i tylko w zawodowym jest więcej facetów). Mężczyźni też przytłaczająco częściej wykonują zawody eksploatujące fizycznie i są w związku z tym też najczęściej ofiarami ciężkich i śmiertelnych wypadków w pracy. Co więc się robi by pomóc im w tej wyniszczającej sytuacji? Oczywiście nic, a nawet więcej oferuje się wiele stypendiów i programów praktyk tylko dla kobiet by mieli jeszcze mniejsze szanse.
Gdy ostatnio po natłoku tiktoków gdzie różne niewiasty chwaliły się uczestnictwem w takich programach skomentowałem to dowiedziałem się że upominanie się o sprawiedliwość to robienie z siebie ofiary, a ponad to nie ma dyskryminacji bo przecież na te programy dla wszystkich mogą aplikować mężczyźni xd.
Jak w szachach jest kategoria kobiety dla kobiet i kategoria open dla wszystkich, zero dyskryminacji.

#edukacja #dyskryminacjamezczyzn #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
antros - W PL kobiety są bardziej wykształcone i to nie są różnice kosmetyczne (wyższ...

źródło: obraz_2024-04-02_205744321

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Kobiety nie są wykształcone, po prostu w Polsce jest zdprecjonowana edukacja wyższa. Zobacz ile kobiet kończy kierunki STEM a nie jakąś wyższą szkolę filozofii fryzjerstwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@blargotron: formalnie są wykształcone, a użyteczność ich wykształcenia w kontekście społecznym, czy realne umiejętności idące za "papierkiem" to oczywiście istotna kwestia, ale to jednak nieco inny temat
  • Odpowiedz
W PL kobiety są bardziej wykształcone i to nie są różnice kosmetyczne (wyższe wykształcenie ma 4,6 mln kobiety i 3 mln faceci, w średnim również dominacja kobiet i tylko w zawodowym jest więcej facetów).


@antros: Oczywiście, że tak. Natomiast tutaj warto wspomnieć również o tym jakiej jakości jest to wykształcenie oraz co za takowym wykształceniem idzie, bo samo posiadanie papierka dziś nam absolutnie nic nie mówi.
  • Odpowiedz
  • 0
@blargotron: założyłem wątek o tym że cały czas tworzą programy TYLKO dla kobiet i to dyskryminacja, wytłumacz mi jak zwróceni na to uwagi powiela zafałszowany obraz rzeczywistości
  • Odpowiedz