Wpis z mikrobloga

Eloszka

Parę dni temu na mirko pojawił się ten oto wpis.

Przypomniał mi on o istnieniu przenośnych konsol. Natchniony treścią wpisu przez chwilę myślałem o kupnie PSP.
Jednak zdałem sobie sprawę, że mimo sentymentu #psp czy #psvita mają już swoje lata i część ich elementów nie będzie pierwszej świeżości.

W komentarzach pojawiło się kilka propozycji m.in.:

#anbernic - cenowo bardzo przystępny, w sumie nowa konsola i nawet można było przeczytać pozytywne opinie w komentarzach pod postem i nie tylko tam.

#nintendoswitch - cenowo drożej od anbernica, coś tam poczytałem, coś obejrzałem i konsola wydaje mi się spoko, ale ma (DLA MNIE) parę braków.

#steamdeck - chyba najdroższa z propozycji ale jeśli dobrze zrozumiałem znalezione informacje to chyba oferuje on nieco więcej możliwości niż wcześniejsze dwie konsole

Ale że ja się słabo znam (jestem jaroszem #pdk ) to zwracam się do was z prośbą o radę, sugestię, propozycje czy małą pomoc w wyborze.

Szukam konsoli, na której popykam sobie w gry w trakcie podróży, będę mógł skorzystać z YouTube, obejrze film na platformie streamingowej (np. HBOGO) lub będę mógł przeglądać własne zasoby (muzyka, filmy) czyli w sumie takie trochę PSP.


#konsole i #heheszki bo mem dla uwagi
PanEpileptyk - Eloszka

Parę dni temu na mirko pojawił się ten oto wpis.

Przypomniał...

źródło: co-pan-sadzi-o-konflikcie-pcmasterrace-vs-konsole-sprawy-wewnetrzne-pisu-obchodza-mnie-tyle-co-zeszloroczny-snieg-janusz-palikot-wykop-ama

Pobierz
  • 35
@Emill: @glos_zenady Po waszych komentarzach wnioskuję że do podróżowania nie jest on specjalnie wygodny. U mnie to głowie autobus lub pociąg. Mam ze sobą z reguły jakąś torbę więc gdzie go wrzucić mam.
Co zatem zamiast steamdecka? Switch?
@PanEpileptyk: aaa… zapomniałem, z wad steamdecka jest wentylator. W switchu go czasami słychać, a SteamDeck brzmi jak suszarka. Co do kart, one działają (w każdy narazie odczyt), ale jak ściągam na nie cokolwiek przez Steam to się cały OS zawiesza. I zgaduj czy to kwestia kart (mam taka sama w Switchu od premiery konsoli i działa), czy coś w OS lub jakiś problem sprzętowy w samym urządzeniu. Do tego oglądanie filmów
@glos_zenady: no właśnie to mnie nieco przeraża. Nawet używki na Olx nie są najtańsze. Jasne wciąż tańsze niż ze sklepu ale wydaje się dużo. Pytanie czy jest a jak jest to w jakiej cenie są gry na sklepie Nintendo

@makaronzjajkiem: ale ten wentylator chodzi cały czas czy uruchamia się co jakiś okres (np. Gdy się mocniej nagrzeje)?
@PanEpileptyk: jeśli chcesz zagrać w coś bardziej zaawansowanego, to niestety będzie głośno i gorąco. Można regulować ile maksymalnie W będzie używać, ale żeby osiągnąć sensowne klatki trzeba iść na ustępstwa. Kiedyś było coś takiego jak GPD Win z klawiatura i padem. Miało to dużo więcej sensu, bo SteamDeck wydaje się fajną sprawa, ale jak muszę załatwić coś firmowego, to jednak i tak muszę wziąć laptopa, internet lepiej przegląda się na telefonie/tablecie
@PanEpileptyk: poleciłbym asus rog ally ale bateria to padaka, lenovo legion go jest ogromny ale ma duży wyświetlacz więc do filmów nadałby się, steam deck jest spoko do emulacji ale jest spory i dość ciężki a ekran ma mniejszy niż legion go (jeśli już to wersja oled, ma ciut większy ekran i lepszą baterię). Ja bym na twoim miejscu chyba kupił ps vite do gier a do youtuba jakiś tablet
@PanEpileptyk: Switch jest super, szczególnie lite (jak nie zależy ci na grach ruchowych), mały, lekki, wygodny, sensowny czas pracy na baterii. Ale musisz lubić gry nintendo albo mniejsze produkcje bo głównie dla nich się to kupuje. Porty z innych platform wyglądają słabo, do tego masz tam tylko YT i brak wsparcia dla innych platform
Deck i podróż xDDDDD W sensie na wakacje pociągiem czy samochodem spoko, ale tylko wtedy, bo musisz
@z1x2c3

@PanEpileptyk: Anbernica sobie odpuść... Zwykły chiński szajs. Powiedziałbym nawet, że już lepsza od anbernica jest właśnie vita bo masz 100% kompatybilność z grami PSX (PS1) i PSP + oczywiście same gry dedykowane dla vity i masa emulatorów starszych konsol. Jeśli vita nie wystarczy to raczej nie kupowałbym niczego słabszego od steam decka.


Co za bzdury. Którego anbernica miałeś?
Po waszych komentarzach wnioskuję że do podróżowania nie jest on specjalnie wygodny. U mnie to głowie autobus lub pociąg. Mam ze sobą z reguły jakąś torbę więc gdzie go wrzucić mam.

Co zatem zamiast steamdecka? Switch?


@PanEpileptyk: no to powiem ci, że ja 2 tygodnie w miesiącu dojeżdżam do pracy pociągiem (2x 1h dziennie) i taki switch w pokrowcu jest dla mnie za duży do noszenia (a jeżdżę z plecakiem 21L)...
@PanEpileptyk: jak często podróżujesz z plecakiem, a nie zależy ci na najnowszych gierkach, to chyba temat decka bym odpuścił. Gabarytowo jest ciężki i zajmuje 1/5 laptopowego plecaka. A czas gry jest mały tylko w najnowszych grach. W emu powinienes 5h wyciagnac.
@chrusto:

Co za bzdury. Którego anbernica miałeś?

Nie bzdury, tylko czysta prawda, która zapewne boli użytkowników tego szajsu. Miałem RG353V i Miyoo Mini V2. Oba to kwintesencja badziewia. Typowe chińskie zabaweczki mające wyglądem naśladować retro handheldy. Fajne na kilka dni, żeby sobie potestować i odsprzedać.
@PanEpileptyk: Hej. Późna odpowiedź ale dodam swoje 3 grosze. Mam steam decka od prawie roku i do twoich potrzeb będzie chyba najlepszy. To dosłownie PC, z wszystkimi plusami bycia PC, ale też i wadami, co trzeba mieć na uwadze. Czasem może się coś zwiesić, czasem trzeba zrobić klasyczny restart systemu, a czasem trzeba coś się pobawić w ustawieniach. Jeśli szukasz urządzenia które odpakujesz i już koniec, odpalasz gierki i grasz, no