Wpis z mikrobloga

Kiedyś nie mogłem pojąć, jakim cudem Hitler doszedł do władzy, jak doszło do Holocaustu, do II Wojny Światowej. Myślałem, że ucywilizowaliśmy się na tyle, że nigdy więcej do tego nie dojdzie. Ale teraz już wiem, że ludzie ciągle są tacy sami. Mam wrażenie, że połowa Wykopu poparłaby budowę obozów koncentracyjnych dla Żydów. Ale takie nastroje nie są obecnie jedynie w Polsce (nie zapominając, że Wykop to nie cały przekrój społeczeństwa). Rosjanie idą śladami III Rzeszy, Izraelczycy z poparciem obywateli bombardują cywilów, w kraju UE rządzi dyktator, a w USA wygrać może Trump z dyktatorskimi zapędami. Ba, nawet w Polsce dopiero co rządziła partia zmierzająca do rządów autorytarnych.

Szczerze boję się, co przyniesie przyszłość. Wizja III Wojny Światowej za naszego życia wcale nie jest tak nierealna, jak kiedyś myślałem.

#przemysleniazdupy
  • 7
  • Odpowiedz
@lizardking_21: wszystko to prawda. Mam podobne refleksje. Mnie najbardziej bulwersuje przypuszczenie, że Żydzi mimo swojej historii, poparliby budowę obozów koncentracyjnych dla Palestyńczyków. To jest dopiero szokująca myśl o naturze ludzkiej.
  • Odpowiedz
@lizardking_21: też miałem takie rozkminy jak byłem nastolatkiem i nie piszę tego żeby jakoś strywializować to co piszesz .

No tak po prostu jest, światem rządzą liderzy a ludzie się dostosowują. Dobrym przykładem był covid, zamknęli gospodarkę i co? Nic, ludzie się dostosowali i zaczęli kombinować jak za komuny.

Czy jest dobrze czy źle na świecie, wszystko zależy od liderów bo ludzie są owcami.
  • Odpowiedz
że Żydzi mimo swojej historii, poparliby budowę obozów koncentracyjnych dla Palestyńczyków.


Co Ty za bzdury opowiadasz? Jakie poparliby? Przecież strefa gazy to jest obóz koncentracyjny, otoczony murem, żeby z niego wyjść, musisz posiadać przepustkę, przejść można tylko przez dwie bramy, pilnuje tego monitoring i żołnierze.
Cały świat przygląda się jak izrael od powstania przejmuje tereny Palestyny i zagarnia dla siebie, a ludność cywilną spycha do obozu. I co? I nic.
  • Odpowiedz
jakim cudem Hitler doszedł do władzy,


Normalnie, wystarczy odpowiednio sterować psychiką ludzką, i wmówić im to, co chcesz, będą to powielać tak samo jak Ty powielasz to:

jak doszło do Holocaustu


Że w ogóle był jakiś holokaust, podczas gdy żydzi z europy zostali wyłapani i przewiezieni do izraela, a w obozach ginęli Polacy i słowianie.

poparłaby budowę obozów koncentracyjnych dla Żydów.


Przecież istnieje obóz koncentracyjny dla żydów, nazywa się strefa gazy.

Rosjanie
  • Odpowiedz