Wpis z mikrobloga

Pra archetyp tzw. bliźniaczych płomieni itd skąd to się wzięło w kulturze i psychologia

mity itd

Anuradha lub Anusham to 17. Nakshatra  Indie oraz Mitra symbolika.

Sani (Saturn) rządzi tą Nakshatrą , a Mars rządzi znakiem. Dwie wrogie planety, Mars i Saturn, nadają ludziom urodzonym w tej Nakshatrze pewne bardzo szczególne cechy.
Głosi także skłonności do ofiarności, ponieważ oferuje ograniczenia i ograniczenia, które często wiążą się z koniecznością poświęcenia czegoś bardzo drogiego.
Anuradha nakshatra reprezentuje element bezwarunkowej miłości, a Saturn również chce, aby ludzi robili wszystko z bezwarunkowym umysłem. Reprezentuje straty i ofiary, gdzie uczymy się odpuszczać i ćwiczyć cierpliwość, gdy na naszej drodze pojawiają się straty. Anuradha nakszatra może reprezentować sytuację i uczucie, w których trzeba się odłączyć i odpuścić z niezachwianym nastawieniem, tak jak zrobiła to Radha, gdy spotkała się z rozłąką z Kryszną.
Anuradha nakszatra reprezentuje czystą i bezwarunkową miłość (rodzaj miłości, którą Kryszna i Radha ofiarowali sobie nawzajem) oraz karmę, rodzaj umysłu, który nie wierzy w zawieranie umowy, ale jest raczej zainteresowany dawaniem.
W późnieszym okresie Mitra (awest. Miθrō ميترا – „pakt”, „przymierze”, sankr. Mitráḥ) – bóstwo solarne w mitologii indoirańskiej, którego kult narodził się w II tysiącleciu p.n.e. Atrybuty i przymioty Mitry dotyczą ducha umów, personifikując w jego osobie Lojalność. Jako władca ładu, Mitra panował nad zmianami, strzegł porządku społecznego, chronił majestat królewski i występował jako sędzia w zaświatach. Szczególnymi względami Mitra był obdarzany przez wyznawców w okresie równonocy jesiennej.
Zarówno wedyjskie Mitra jak i awestyńskie Mithra wywodzą się ze słowa mitra, oznaczającego przysięgę, pakt, ugodę, przyjaźń. W sanskrycie oraz współczesnych językach indoaryjskich – przyjaciel.
Leczenie złamanego serca zajmuje mi dużo czasu.
Ponieważ nigdy nie tworzę powierzchownych relacji.
Jak już się czemuś poświęcię, to robię to całym sercem.
Bóg Słońca jako Mitra Aditya, bóstwo przewodnie Anuradha Nakshatras, przyjmuje postać Boskiego Przyjaciela, który przeraził się i dokonał pokuty dla dobra świata. Uczy nas wartości bezinteresownego poświęcenia, oddania, lojalności i bezwarunkowej miłości. Uczy nas, że aby utrzymać relacje, często trzeba coś poświęcić. Często są to nasze własne przywiązania, pragnienia, złość, zazdrość lub uraza.
Jednak ta sama energia może objawiać się także swoją mroczną stroną w postaci przywiązania, współzależności, zbyt głębokiego przywiązania, nadmiernego romantyzowania i idealizowania partnera, a nawet uzależnień, które mogą prowadzić do bardzo toksycznych relacji.
Osoby z Anuradha Nakshatras, zawsze poszukujący doskonałej miłości, często mogą mieć złamane serce i depresję, gdy ich oczekiwania nie zostaną spełnione. Ich największym błędem jest przypisywanie Boskich cech swoim ludzkim partnerom, a następnie całkowite zatracenie się w takim związku. Często mogą wierzyć, że gdy w ich życiu pojawi się idealny „książę z bajki” lub „dusza bliźniacza”, wówczas ich relacje życiowe i życie staną się doskonałe bez wysiłku. Muszą nauczyć się, jak przestać szukać źródła szczęścia w drugiej osobie i wypracować bardziej dojrzałe podejście do relacji. Często ich największą lekcją życiową jest odidealizowanie partnerów i nauczenie się, jak zakończyć związek, gdy stanie się on toksyczny. Saturn, jako planetarne tiule tej księżycowej rezydencji, będzie często mówił im, jak zaakceptować rzeczywistość życia poprzez relacje.
Jestem Anuradha.
Lojalność jest moją dharmą.
Moje oddanie jest moją największą siłą.
Ale w głębi duszy jestem też bardzo bezbronna i wrażliwa.
Nie nadużywaj mojej miłości i lojalności.
Jako strażnik przymierzy , Mitra jest także obrońcą i strażnikiem wszystkich aspektów relacji międzyludzkich, takich jak przyjaźń i miłość.
W związku ze swoją pozycją obrońcy prawdy Mitra jest sędzią ( ratu ) dbającym o to, aby osoby, które łamią obietnice lub są niesprawiedliwe ( artavan ), nie zostały wpuszczone do raju..

#psychologia #psychiatria #depresja #ciekawostki #pytanie #kobieta
  • Odpowiedz