Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy, kryzysowa sytuacja, specjaliści od #google #android #informatyka proszeni na pokład. Telefon był przymulony po 3 latach intensywnego użytkowania. Postanowiłam mu zrobić dobrze i przywróciłam ustawienia fabryczne. Blokuję się na logowaniu do google. Klikam zaloguj, podaję email, hasło. Dbam o bezpieczeństwo więc mam logowanie dwuetapowe.

Więc wyskakuje że mam na telefonie Oneplus 8 potwierdzić logowanie. Ten telefon to mój telefon który właśnie przywróciłam do ustawień fabrycznych... No więc nie kliknę. Ale są inne opcje.

Wszystkie opcje to:
- Kliknij Tak na telefonie lub tablecie -> skutek, każe mi to zrobić na urządzeniu które widzi jako poprzednie czyli Oneplus.
- Użyj kodu zabezpieczającego wysłanego na telefon lub tablet (nawet jeśli urządzenie jest offline) -> To samo co powyżej
- Uzyskaj kod weryfikacyjny pod numer 54 ->
Telefon do weryfikacji dwuetapowej (na szaro bo nieaktywne, niżej powód)
Obowiązują standardowe opłaty
Ta funkcja jest niedostępna, ponieważ masz bezpieczniejsze opcje
- Użyj klucza -> Wyskakuje BRAK DOSTĘPNYCH KLUCZY

Czyli co, po przywróceniu ustawień fabrycznych w ogóle nie zaloguję się do swojego konta na którym mam wszystko? Śmiechu warte... Jakieś rady?
  • 9
  • Odpowiedz
@Plotkova99: To zajebiście dbasz o bezpieczeństwo. Zaloguj się z kompa i dodaj jakiś klucz. Nie masz kodów wygenerowanych gdzieś. Albo wyłącz 2f i potem włącz
  • Odpowiedz
@Plotkova99 a nie masz gdzieś na którymś urządzeniu apki YT na której jesteś zalogowana? Swego czasu jak się gdzieś logowalem na konto google to w aplikacji YouTube dostawałem powiadomienia i klikałem zgody.
  • Odpowiedz
@Plotkova99: Jak robi się 2FA to zawsze, ale to zawsze wypluwa Ci listę kodów zapasowych do wydruku właśnie w przypadku takiej sytuacji gdzie główna forma 2FA nawaliła i trzeba jakoś wejść na konto żeby ją przywrócić.

Jak tego nie spisałaś albo miałaś na smartfonie który zresetowałaś a nie zrobiłaś kopii zapasowych to jesteś naprawdę w czarnej d. jeżeli chodzi o dostęp do konta, i być może faktycznie w kompie jedyna nadzieja.
supra107 - @Plotkova99: Jak robi się 2FA to zawsze, ale to zawsze wypluwa Ci listę ko...

źródło: WykopX

Pobierz
  • Odpowiedz