Wpis z mikrobloga

Czytam tu kolejne posty i po prostu ja #!$%@?, ale wy się #!$%@?ście tego katastru jak zbawienia. To jest rozwiązanie dla debili które doprowadzi do tego że wkrótce wszyscy go będą płacić. Chcecie prostego rozwiązania? Podatek od najmu na 18-20% ryczałtu bez możliwości rozliczania najmu na skali. Podatek belki na 8,5%, zwolnienie z podatku belki dywidend od zysków akcji, lokat oraz obligacji SP (w tym stworzenie jakiegoś rodzaju mechanizmu oferującego zawsze min.2,5-3% ponad inflację zysku z obligacji SP dla nabywców indywidualnych, koniecznie obywatelstwo Polskie, z limitem załóżmy do 200.0000 - 300.000, ściągniecie depozytów z rynku spowoduje że banki będą musiały zacząć konkurencję). Stworzenie wytycznych do umów najmu i określenia przesłanek czym jest umowa najmu tak aby PRSy podlegały pod 18% ryczałt. Wreszcie nałożenie składki "na rozwój" czy jak tam chcecie, w wysokości 3% sprzedawanych mieszkań z RP która szłaby na rozwój infrastruktury w samorządach w których sprzedawane są mieszkania, w ten sposób zmobilizujemy je do inwestycji i zmiany planów tak aby poprawiać podaż Ponadto obowiązek partycypacji dewelopera w kosztach dróg i kanalizacji na terenie danej gminy/dzielnicy np. 20.000 od lokalu na kanalizację i 10.000 na drogi (to nie jest dużo), Fundusz wsparcia rozwoju przez banki, obowiązkowo z każdej hipoteki przelew na rzecz gimny/dzielnicy w której została sprzedana nieruchomości w wysokości 1%-1,5%, zanim zaczniecie jęczeć, w tej chwili banki płacą pośrednikom kredytowym od 1,5% do+2% za sprzedaż kredytu. Nie wierzycie zapytajcie swojego doradcę z np. NOTUSA ile prowizji od twojego kredytu zgarnia np. NOTUS czy inne firmy, Będzie zdziwko. Niech zainwestują te pieniądze w rozwój infrastruktury. Wasza babcia podziękuje mi później.

#nieruchomosci #gospodarka
  • 7
  • Odpowiedz
Zapomniałem, zmiana przepisów tak żeby można było darmozjadów wypieprzać na zbity pysk jak nie płacą.

@KokainowyStforek: a to midel sam nie wspominal ze taki problem to nie istnieje i ze jest sztucznie nadmuchany przez fanow foliarstwa? wiekszym probleme sa pustostany niz to ze ktos nie placi. sam jestem w stanie wskazac cale bloki gdzie stomieszkania stoja odlogiem, ale nie jestem w stanie wskazac pasozyta. no ale wiadomo wojek znajomen twojj babci
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: ten podatek od najmu 8,5% to nie bez powodu jest w tej wysokości. Jest stosunkowo niski i sprawia że opłaca się go płacić dla świętego spokoju. Gdyby był wysoki to rozwinęłaby się szara strefa i US nie zobaczyłby pieniędzy z tego tytułu.
  • Odpowiedz
@milfhunter69: Lol może kiedyś, teraz wystarczy brać zużycie normatywne z liczników i zrobić możliwość odliczenia np. 2-3% podatku przy przedstawieniu umowy najmu. Wyczyści to rynek z 99% oszustów, ten 1% który zostanie wystarczyć będzie wyrywkowo kontrolować. Strach zrobi resztę.
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: zużycie normatywne może tylko powiedzieć czy ktoś mieszka w mieszkaniu. To wszystko. A kto mieszka i czy za to płaci i jeżeli tak to ile to nic nie powie. Musieliby robić fizyczne kontrole, które są awykonalne.
Gdyby to było tak łatwe to us już dawno by to robil
  • Odpowiedz