Wpis z mikrobloga

Przed świętami Orange postanowiło sobie podnieść ceny na podstawowy pakiet w ofercie FLEX i wynagrodzić to zwiększonym pakietem danych. To niby tylko 5 zł różnicy, ale wkurzają mnie takie akcje, zwłaszcza, że zaczynałem tu od 25 zł.

Taka zmiana oczywiście musi być zaakceptowana przez użytkownika, a brak zgody wiąże się z zablokowaniem połączeń wychodzących.

Jak to ładnie napisali - wystarczy tylko jeden klik, aby korzystać z usług dalej. Na szczęście niewiele więcej klików wystarczy, aby przenieść numer do innego operatora 🙂.

(To nie jest reklama) Na drugi dzień od mojej decyzji otrzymałem kartę SIM z Mobile Vikings Polska, z którymi wcześniej miałem dobre doświadczenia. Za 25 zł nielimitowane SMS i połączenia oraz 25 GB Internetu, które powinno mi całkowicie wystarczyć. Na plus fakt że pakiet się kumuluje i niewykorzystany w danym miesiącu nie przepada. Dla bardziej wymagających są oczywiście większe plany, które nadal wypadają lepiej niż w Orange.

Ostatnio stałem się nieco mniej wygodny i coraz częściej wkurzam się jak traktuje się stałego klienta. Wiem, że straty firmy oszacowano na 2 złote, ale i tak warto czasem się nie dawać. mBank Polska również pożegnałem po kilkunastu latach współpracy dzięki absurdalnym podwyżkom na każdym kroku.

#orangeflex #orange
GamingMode - Przed świętami Orange postanowiło sobie podnieść ceny na podstawowy paki...

źródło: KRÓTKA HISTORIA (2)

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@GamingMode: dlatego siedzę na starym orange'owym planie, który jest taki jak oferta u Vikingów (no-limit rozmowy i SMSy + kumulowanie się internetu) i nie zamierzam się stąd ruszać na żadne flexy.
  • Odpowiedz
  • 0
@chanoja: Ja przeniosłem się całkowicie do Santandera. Apka jest gorsza, ale mam dużo więcej bezpłatnych bankomatów i wpłatomatów. Prawdopodobnie za prowadzenie konta nie zapłacę nawet złotówki uwzględniając ich wymagania.
  • Odpowiedz
„Dla bardziej wymagających są oczywiście większe plany, które nadal wypadają lepiej niż w Orange.”
Zgadzam się poza tym jednym zdaniem. Każdy operator stara się podnosić ceny bo niektóre obowiązywały 10+ lat a jak wiadomo wszystko drożeje. Nawet Viking traktuje pakiet za 25 po macoszemu (brak 5g, wyłączenie z programu polecających) , natomiast większy pakiet wypada gorzej (mniej GB, gorszy pakiet w roamingu). Zawsze mogłeś wybrać opcję pośrednią zapłacić z góry na rok
  • Odpowiedz
  • 0
@archi3: Mi wystarczy ta oferta, więc się na nią zdecydowałem - to oczywiste, że nie jest dla każdego. Przez chwile myślałem o przedłużeniu na rok od razu, ale zamiast tego wolałem się z nimi pożegnać. Jak pisałem wcześniej to kolejna wymuszona podwyżka, a opłata co miesiąc jest jednak mniej bolesna dla portfela w moim przypadku (oczywiście pojedynczy strzał też bym przeżył :)).

jakbym potrzebował więcej to brałbym ofertę w subskrypcji za
  • Odpowiedz
@GamingMode: mi się w Orange flex podoba ten internet unlimited, gdzie nie jestem, mam neta i nie muszę się bawić w wifi I to na kilku kartach, tylko dlatego u nich zostaję
  • Odpowiedz
@archi3: eeeej chcesz mi powiedziec ze moj pakiet w vikingu nie korzysta z 5g? Lo panie xd. Musze zmienic na wyzszy, poza tym sporo neta w UE daja w tym wyzszym planie, nie tak zle.
  • Odpowiedz
co tańszego od mbanku znalazłeś?


@chanoja: ja polazłem do nest banku. Nie mam kart, gotówkę wyciągam blikiem, więc interesowała mnie darmowość tej operacji.
  • Odpowiedz
Na drugi dzień od mojej decyzji otrzymałem kartę SIM z Mobile Vikings Polska, z którymi wcześniej miałem dobre doświadczenia


@GamingMode: byłem u Vikingów dwa miesiące. Dużo jeżdżę po kraju i mam drugi numer "do Internetu" gdyby zasięg na głównej karcie (Orange) leżał. GB od groma, a miesięcznie nie byłem w stanie wykorzystać nawet 20%, bo pomimo 5G w macierzystej miałem transfery gorsze niż 3G w Orange. Teraz drugi numer mam w
  • Odpowiedz