Wpis z mikrobloga

  • 26
@Platto no świetnie tylko dlaczego zakładasz że to celowy zabieg s nie tak o po prostu jedno e ogóle nie ma mapy kolorowanek według temperatury a druga ma
  • Odpowiedz
@Platto: nazywa się socjotechniką kiedy jest celowy. Sam fakt, że jedna mapa jest inna od drugiej nie znaczy, że ktoś próbuje wmówić, że giniemy. Dla mnie to po prostu dwie różnie zrobione mapy
  • Odpowiedz
@Lardor: przecież oni tego nie robią tylko wyświetlają ekran z gotowej usługi

Pewnie model temperatur był wycięty dla samej Europy i tak samo skala temperatur jest względna dla europy, a że kraje skandynawskie zawsze będą niebiesko/zielone, to jak niemcy akurat były najcieplejszym regionem to są na pomarańczowo/czerwono

gdyby z kolei model był globalny, to wtedy zawsze by było prawie to samo, bo Afryka by się zawsze świeciła na pomarańczowo/czerwono, a zakres
  • Odpowiedz
@KurczakGangBango co to znaczy robi celowo
Jakiś stażysta wszedł na usługę i kliknął żeby kolorowalo po temperaturze bo ładniej z zakresem tylko dla Europy i tak poszło na ekran chłopie wejdz sobie na windy czy na coś xD przecież oni tylko obraz przechwytują z ekranu z jakiegoś portalu z którym mają umowę i samo sobie klikają co i jak chcą i sobie jakiś jurgen czy inny Hans na stażu i tak se
  • Odpowiedz
@Norskee: Tak tak. Stażysta odpowiada za dzałanie jednej z głównych funkcji prezentacji danych. W korpo nigdy nie pracowałeś? To przeszło przez conajmniej 10 osó zanim on to kliknął.
Zresztą cieżko poprosić o zmianę kolorystyki? To jedno kliknięcie przecież. Czy stażyści w telewizji nie zayważyli, że 24 stopnie wyglądają jak kontrolka ostrzegawcza przegrzania silnika? I ci sami stażyści w innych telewizjach też pracują najwyraźniej, bo tak jest w wielu miejscach pokazywane. Ale
  • Odpowiedz
@KurczakGangBango przecież kolorystyka jest bardzo dobra, tylko trzeba rozumieć skąd się bierze

Zdecydowanie bardziej mnie interesuje że jest tam najcieplej w Europie niż zimniej niż w Afryce, po bo #!$%@? mi ta informacja
A tak widzę #!$%@? o Europa o Niemcy mają najcieplej w całej Europie no to #!$%@? na czerwono jest a na jaki kolor ma być jak w Hiszpanii akurat jest 21 stopni to będzie #!$%@? na żółto a w
  • Odpowiedz
@Platto: obstawiam dolary przeciw orzechom, że po prostu te mapy przedstawiają różne rzeczy, jak ostatnio gdzie kolejny domorosły klimatolog z uszkodzeniem mózgu pruł się, że na krwawy czerwony pokazywali 12 stopni, tylko, że to nie była mapa temperatury, a anomali
  • Odpowiedz
@Norskee: No ja wiem, że to są relatywne różnice, ale twój monitor jest w stanie wyświetlić 16 milionów kolorów. Wystarczy, żeby pokazać wszystkie różnice. Zupełnie przypadkiem czerwony wybrali. Jaki jest rozstaw temperatur w europie? 20 stopni, może 30. No kurde skończył się kolory. Walimy czerwonym, prawie brązowym dla 28 stopni. No ma sens, ma sens.
KurczakGangBango - @Norskee: No ja wiem, że to są relatywne różnice, ale twój monitor...

źródło: pogoda

Pobierz
  • Odpowiedz
@KurczakGangBango: czerwony wybrali bo #!$%@? w prawie wszystkich skalach jest od czarnego do #!$%@? czerwonego chłopie

a że przy wycinku Europy najwyższe temperatury to akurat było te 28-29 stopni to było na czerwono #!$%@? na jaki kolor miało być
EUROPY #!$%@? CHŁOPIE NIE SAMYCH NIEMIEC

i co ja mam na telewizor patrzeć czy jest #!$%@? R 255 czy 254 bo jakiś jełop nie rozumie względnej skali dla temperatury?
to jaki to
  • Odpowiedz
@Norskee: Ale co mnie obchodzi jakaś skala? Temperatura 25 stopni to nie jest dużo. Czerwony jest kojarzony z wysoką temperaturą.
Co mi ze skali całej europy jak pokazują polskę? Co mnie obchodzi, czy jest cieplej niż w Portugalii? Jakbym chciał wiedzieć ile tam jest, to bym nie oglądał pogody w polsce.
"Dzień dobry! Czwartkowa pogada. W radomiu jest cieplej niż na norweskich fjordach, ale nie tak ciepło jak na cyprze. Zapraszam
  • Odpowiedz
@KurczakGangBango: chłopie
weż sobie mapę europy włącz

Najwyższa temperatura to będzie 28 stopni nie wiem #!$%@? w Berlinie i 28 gdzieś #!$%@? w Hipszpanii , a najniższa #!$%@? nie wiem w Oslo -4

No to skoro #!$%@? 28 to najwyższa temperature w tym rejonie to ma kolor czerwony no to #!$%@? Berlin jest na czerwono i to #!$%@? jakie miasto w hiszpani też będzie na czerwono, a #!$%@? oslo -4 będzie
  • Odpowiedz
@Norskee: Tak, #!$%@?. Bo następnego dnia 35 może być największe i 28 już ma inny kolor. I jaka to jest informacja dla oglądającego? Że co, że gdzieś jest cieplej i gdzieś jest zminiej? Hold the presses. Powinna być stała skala koloystyczna, gdzie komfortowa temperatura w okolicach 20 jest zielona. To zostawia jakieś 8 milionów możliwych kolorów w każdą stronę. Myślisz, że sie zmieszczą? I tak każdy by wiedział że jest zimno,
  • Odpowiedz
@KurczakGangBango lepsza niż jak na jednym kanale czerwona to będzie 30 a na innym 40

Ostatecznie to cię chyba cyfry interesują a nie kolor
Cyfry zawsze znaczą tyle samo a kolory są umowne i zalezne od przyjętej skali
  • Odpowiedz
@Norskee: No właśnie szkoda, że są. 60 lat babcia na starym CRT telewizorku ledwo co widzi te liczby i się sugeruje kolorami. Wiem po mojej babci. No ale czerwony straszy, bo od zawsze był używany jako przeciwieństwo łągodnego zielonego, który jest taki sielankowy, wszystko ok.
  • Odpowiedz
@Platto teraz temperatury są czerwone bo dogrzewaja masztami 5g żebyś się bardziej pocil. Kiedyś takie 30 stopni to był luzik, dzisiaj pocisz się jak świnia bo strzelaja w nas falami elektromagnetyczny mi które dogrzewaja skórę

Chcą nas zastraszyć
  • Odpowiedz