Wpis z mikrobloga

Po 3 miesiącach bycia na dutasterydzie zero skutków ubocznych, widocznych efektów na głowie też nie widzę, chociaż ostatnio strasznie zaczęły mi lecieć włosy, po jednej kąpieli wyczesałem ponad 100 włosów.
#zakola #dutasteryd #lysienie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@KiedysBedzieLepiej: Fin i dut spowalniają łysienie, a nie zwalczają. Ostatnio liczyłem, że dht na dutasterydzie 0,5mg dziennie jest ponad 4 razy niższe niż na finie 1mg dziennie, więc warto zacząć jak najszybciej raczej.
@Utero To luźne obliczenia, mogło być nawet 150-200 xD
  • Odpowiedz
@Djuk94 biorę fina z 2-3lata może i nie mam ubokow, mam długie gęste włosy, ale zakola są gdzieś nw2 spokojnie. Chyba się nie powiększają, jest w miarę stabilnie. Jednak na włosach mi bardzo zależy, wrzucić duta 2x w tyg do fina? Czy od rszu może 0,5/dzień tak.jak piszesz. Chcę.zoptymalowac jak najbardziej leczenie
  • Odpowiedz
  • 0
@KiedysBedzieLepiej: W ducie w przeciwieństwie do fina jest duża różnica, jaką dawkę bierzesz, dut brany 2 razy w tygodniu nie będzie tak bardzo skuteczny. Oczywiście, będzie lepiej, bo dut blokuje 1 i 2 typ enzymu 5 alfa reduktazy, podczas gdy fin tylko 2, ale efekty będą lepsze biorąc sam dut 0,5mg codziennie niż fin + dut 2 razy w tygodniu. Najlepiej brać 2,5mg dziennie duta, ale nie ma jeszcze takich tabletek
  • Odpowiedz
  • 0
@Major_Kogz: Są badania, w których dut 0.1mg przyjmowany codziennie jest mniej/podobnie skuteczny co fin 1mg. Jeżeli bierzesz 1x i jest skuteczny to okej, ale mógłby być skuteczny bardziej. Po prostu masz blokowany mniejszy % duta biorąc go rzadziej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Major_Kogz: Nie, na 0,5mg 1x w tygodniu nie wbijesz odpowiedniego stężenia, biorąc codziennie 0,5mg duta nie będziesz miał blokowanego dht w 97-98% tak jak jest przy 2,5mg codziennie, tylko pewnie 92-93%.
  • Odpowiedz