Wpis z mikrobloga

osoby które nie łapią się na bk0 wolą wziąć kredyt przed pompą.


@grek_zorba

@WielkiPowrut88: ale jak się patrzy tutaj: https://twitter.com/JanDziekonski/status/1770354367712870647 to nie ma aż takiego przełożenia z pompą na kredyt. (jest 10-15% r/r więcej tylko tyle ale to i tak z najniższej bazy). Pamiętaj, ze sporo ludzi sprzedało swoje mieszkanie na BK2% dobrało kredytu i kupiło większe to sporo napędziło kredytów. Ciekawy jestem swoją drogą ile jeszcze kredytów BK2% było przetwarzanych
Ciekawy jestem swoją drogą ile jeszcze kredytów BK2% było przetwarzanych w marcu oraz czy będą przetwarzane w kwietniu?


@acpiorundc: Nie wiem jak wygląda teraz sytuacja, mój wniosek był procedowany od lipca do września czyli 3 miesiące. W grudniu tych wniosków było wielokrotnie więcej, ale poprawiono też procedury. Kwiecień to już powinny być niedobitki bk2
Dziwie się że wgl ktoś nie zablokował w bgk przyjmowania wniosków po wyczerpaniu limitu. Chociaż w sumie prognozował to nasz gówniany midas mick więc przestaje mnie to dziwić.


@WielkiPowrut88: btw. dziwisz się ale wszędzie w planach było 10k kredytów w 2023 + 40k kredytów w 2024. Potem powiedzieli, że żeby przyśpieszyć procesy nie będzie limitu bo będzie też limit z 2024 więc będzie się sumować. Może dlatego każdy jak patrzył, że
Pytanie - czemu liczba kredytów za styczeń i luty cały czas 3 razy wyższa niż rok temu?


@grek_zorba: bo baza czyli początek zeszłego roku to była potężna pauza na kredytach
@Yuri_Yslin: Dziwie się że wgl ktoś nie zablokował w bgk przyjmowania wniosków po wyczerpaniu limitu. Chociaż w sumie prognozował to nasz gówniany midas mick więc przestaje mnie to dziwić.


@WielkiPowrut88: Od 2 stycznia 2024 wstrzymano przyjmowanie nowych wniosków. Te złożone są w większości przypadków już przeprocesowane, jednak datą udzielenia kredytu jest data podpisania umowy kredytowej.
Od 2 stycznia 2024 wstrzymano przyjmowanie nowych wniosków. Te złożone są w większości przypadków już przeprocesowane, jednak datą udzielenia kredytu jest data podpisania umowy kredytowej.


@marcpol: Tak wiem, natomiast jeśli patrzmy na budżet to powinni się zawiesić przyjmowanie nowych wniosków w okolicach sierpnia/września :D
@WielkiPowrut88: Aż tak źle nie było :) Według ostatnich danych budżet przekroczono o kilkadziesiąt milionów przy budżecie wynoszącym prawie miliard, natomiast aby to wiarygodniej podsumować trzeba poczekać aż wszystkie umowy zostaną podpisane.