Wpis z mikrobloga

Mirki z #motocykle,
Polecicie jakąś dobrą tekstylną kurtkę na naked’a? Szukam czegoś:
-z dobrą wentylacją oraz podpinką, którą można ŁATWO odpiąć/zapiąć. Tak żeby można jej wygodnie używać w chłodny poranek a potem odpiąć gdy zrobi się ciepło (Np przy dojazdach do pracy)
-brak wielkiego logo na pół kurtki i oczojebnych wzorów
-na miasto i krótsze trasy tak około 50km
-bez elementów skórzanych aby można łatwo ją wyprać
-z kieszenią na ochraniacz pleców D3O
-najlepiej z miękkimi ochraniaczami łokci i barków, chociaż tu postawie bezpieczeństwo ponad wygodę.

Nie mam sprecyzowanego budżetu. Chętnie dowiem się co polecacie zanim wybiorę się do sklepu.
Myślałem też kiedyś aby wybrać skórę tylko wydaje mi się, że z jej uniwersalnością może być problem. No chyba że się mylę i ktoś może polecić skórzaną to też chętnie sprawdzę.
  • 9
  • Odpowiedz
@Wyk_opek: z 7 lat mam rebelhorn hiflow 2, juz sie sprała i wymieniałem zamek. od paru lat uzywam jej bardzo rzadko, ale jest bardzo fajna. przewiewna bez zadnej podszewki, z obiema mozna smialo jezdzic przy 5 stopniach. ja do swojej dokupilem pasek do spodni i spinam sobie z kazdymi spodniami.
teraz jest wersja IV - tez ma lvl 2, a na kregoslup trzeba sobie dokupic z tego co widze
  • Odpowiedz
@Wyk_opek: Modeka Westport spełnia wszystkie punkty.
Chociaż szczerze mówiąc to podpinki używam może ze trzy razy w roku jak wiem, że będę jechał kilka godzin w deszczu. Inaczej zawsze wygodniej zapakować jakąś cienką kurtkę-ocieplacz, bo można w tym później normalnie chodzić nie wyglądając jak kretyn.
  • Odpowiedz
Może Shima Open Air (jest czarna, brązowa i jasna szara, 3/4 to mesh, ma tylko malutkie dyskretne logo) + kamizelka shima powerheat w charakterze popinki (można spiąć z kurtką), ma grzanie USB w razie potrzeby.
  • Odpowiedz
@Wyk_opek: Miałem Hiflow III, mam Hiflow IV i jest to bardzo uniwersalna kurtka do jazdy z podpinkami. Natomiast na upał, niezależnie czy miasto, czy trasa, świetnie mi się sprawdza Rebelhorn Scandal. Kupiłem za grosze na wyprzedaży, teraz jest wersja II.
  • Odpowiedz