Wpis z mikrobloga

@nick230: o panie. Nie tylko słychać. Jak jedzie to moja stara szybko na mnie siada i tak trzęsie, ze zanim dojdzie to jezusek i święte obrazki pospadają. Ale na szczęście somsiedzi nie słyszą jak dochodzi bo pisk hamulców windy wszystko zagłusza. Brałbym w ciemno
  • Odpowiedz
  • 0
@Liarek123: mowimy o slyszeniu silnika, otwieraniu drzwi czy głosowych funkcjach?
Rozumiem, że to najbardziej słychac przez drzwi wejsciowe, niekoniecznie przez ściany pokoju?
  • Odpowiedz
@nick230: tak, spałem 2 noce w bloku 2021 gdzie sypialnie miałem przez ściane z windą. masakryczny hałas jakby winda obijała się o ściany xd wszystkie funkcje głosowe też słyszałem, ale to przez spieprzone uszczelnienie drzwi, możliwe że przez ściane by się nie przedostawało
  • Odpowiedz
@nick230: spałem wielokrotnie w nowym mieszkaniu, gdzie szyb windy stykał się z sypialnią. Kompletnie niczego nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@nick230 w starych miałeś maszynownię na górze nad mieszkaniami. Nowe mają przeważnie szafę sterowa na ostanim piętrze więc będzie słychać dźwięk falownika i jego wentylatorów. Ponadto wciagarke masz zamontowaną w szybie praktycznie nad prowadnicami. Niestety w większości bloków słychać wszystkie dźwięki w mieszkaniach przyleglych do szybu. Poza tym głośne gongi na przystankach i komunikaty głosowe oraz dźwięk otwieranych drzwi jak suwaki się w nich wyrobią. A wyrobią się dość szybko 😉
  • Odpowiedz
@nick230: Mam cichobiega w nowym bloku, owszem w skali bycia cicho jak na winde to jest świetnie.

mowimy o slyszeniu silnika, otwieraniu drzwi czy głosowych funkcjach?

Rozumiem, że to najbardziej słychac przez drzwi wejsciowe, niekoniecznie przez ściany pokoju?


Akurat drzwi nie słychać, słychać po prostu winde jako całokształt + fakt ze ludzie z niej wychodzą i wchodzą (w sensie do kabiny, z kabiny, koło windy). To bardziej taki głosny szum niż
  • Odpowiedz
@moderator_chaosu na moim poprzednim osiedlu znegocjowalem wyłączenie dźwięków klawiatury domofonu w windach i dźwięk wciśnięcia piętra, komunikatow głosowych o piętrze nie chcieli wyłączyć podpierając się czymś tam o niepełnosprawnych blabla...
  • Odpowiedz
@moderator_chaosu we wszystkich mieszkaniach było słychać te odgłosy z windy to była masakra xd fakt że uszczelnienie drzwi do poprawy w prawie każdym mieszkaniu, ale mimo wszystko. Każde piętro było "szczelne" bo schody było za drzwiami. Więc wszystko się przez to nioslo jak huk, np jak sąsiad drzwiami trzasnął to robił się huragan
  • Odpowiedz
@villager w większości mieszkań tak jest niestety, ale spotkałem się też z takimi w których nie było słychać odgłosów windy. Najlepiej samemu sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie. W starych dźwigach z kolei było słychać dźwięk krzywki no i uderzenia drzwiami jak amortyzatory były niewyregulowane
  • Odpowiedz