Wpis z mikrobloga

Słuchajcie #szczecin, też wczoraj otrzymaliście dziwnego SMSa?

O takiego:

Kandyduję do Rady Miasta Szczecin. Bezpartyjna, Strajk Kobiet. Lista nr 12. KWW Piotra Krzystka Koalicja Samorządowa. Okręg 2, miejsce 2. Dominika Jackowski.


https://dominikajackowski.pl/glosuj


Wiem, że dostało go sporo osób głosujących w okręgu numer 2, pytanie - skąd w ogóle pociekły te numery, bo ja nigdzie nie wyrażałem zgody na coś takiego. Wybory tuż tuż, i pewnie nikt tego nie zdąży odpowiednio nagłośnić, a wypadałoby - każdy powinien wiedzieć jakie nieczyste ruchy i zagrywki są.

No i najważniejsza sprawa dla mnie - chcę się dowiedzieć skąd mój numer wyciekł.

Zgłosiłem już sprawę do UODO, ale oni zanim odpiszą to już będzie dawno po wyborach. Jeśli wiecie gdzie i komu można to zgłosić to chętnie się dowiem.

Wybory są niedługo - więc przemyślcie dobrze swoje wybory. #polityka
11mariom - Słuchajcie #szczecin, też wczoraj otrzymaliście dziwnego SMSa?

O takiego:...

źródło: sms_jackowski

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 91
@dzieju41 a ty czytać nie umiesz? No nie ma

To nie jest wpis o polityce tylko #!$%@? o spamie i wycieku danych
Jakby ci smsy że spamem o 0700 wysyłali to byś tagowal #seks?
  • Odpowiedz
  • 8
@dzieju41: w sumie masz rację, przepraszam. Ale temat jest właściwie szerszy tak jak @Norskee pisze - najważniejsze dla mnie to skąd w ogóle ten mój numer się tam zaplątał. Nigdy nie podawałem go KWW Piotra Krzystka ani Dominice Jackowski przy żadnej okazji, więc musieli go pozyskać z innych źródeł, bez mojej zgody.

Znając życie jak dodam tag #polityka teraz to i tak już nic nie zmieni XD
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: no i co, że zrobił polityk

jak smsa dostaniesz ze spamem o sprzedaży części samochodowych to dodasz tag #motoryzacja, bo coś o samochodach było? Co za róznica jaka jest treść. OP pyta o to czy ktoś coś takiego dostał i skąd miał dane, a nie o to kto co uważa w kontekście politycznym
Skoro wpis dotyczu spamu i bezpieczeństwa danych, to z jakiej okazji ma tagować #polityka
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale op nie pyta o działania polityka. Co więcej, to jest #!$%@? logiki, bo bardzo dużo ludzi ma wycięty tag polityka i może w #!$%@? ma politykę, ale bezpieczeństwo danych i spam już jak najbardziej
Hdyby napisał patrzcie #!$%@? co mi wysyła, co o tym myślicie. To wtedy może by musiał dodać tag polityka. to nie jest wpis polityczny

jesteście tak nadgorliwi, że wasze wymagania tagowania zaczynają zahaczać o absurd.
  • Odpowiedz
  • 11
@Norskee: mogą się rozejść, mod dodał tag i post zgnije w cieniu. Mimo, że jest o czymś innym. Skądś w Szczecin pociekły dane i po dyskusjach sąsiadów mam obawy, że to gdzieś wysoko pociekło.

Jedynym bezpośrednim nawiązaniem do polityki jest moje ostatnie zdanie wpisu.

Ciekawe czy wszystkie wpisy wyśmiewające alert RCB przypominający o wyborach były tagowane #polityka :P

wyślij zapytanie do Dominiki Jackowski i do KWW. Możesz zadac źródła pozyskania swoich
  • Odpowiedz
ak smsa dostaniesz ze spamem o spr


@11mariom: A może KWW zapłacił komuś za wysłanie SMSa do osób znajdujących się na określonym obszarze. Wiem że operatorzy telekomunikacyjni mają w swoich usługach skierowanych do firm takie produkty. Nawet mogą Ci wysłać określony spam gdy mieszkasz w mieście A, a pojawisz się na dworcu kolejowym w mieście B.
  • Odpowiedz
  • 3
@11mariom Jak widać upośledzenie moderacji nie wzięło się z kosmosu. Część użytkowników również powinno mieć przyznaną rentę. Czy nadawca smsa pełni obecnie jakąś funkcję w samorządzie? Chodzi mi o to czy źródło pozyskania danych ma charakter prywatny czy wynika on z nadużycia obecnej władzy w samorządzie
  • Odpowiedz
  • 1
@maniac777: nie pasuje, czemu? Nie dostali wszyscy z danej lokalizacji - np. ja i sąsiad dostałem, ale nasze pozostałe części rodziny nie. Plus niektórzy sąsiedzi dostali takie smsy będąc w danym momencie w zupełnie innej części miasta. Więc w ten sposób to powinienem otrzymać SMSa na wszystkie komórki jakie mam w domu, nie? A dostałem na 1 z 3.

Ale tylko ten jeden numer mam wykorzystywany do lokalnych czynności powiązanych z
  • Odpowiedz
@11mariom Kurde ja też dostałam ale lata temu z nią korespondowałam służbowo i myślałam że stamtąd wzięła. Ciekawe skąd ma te wszystkie numery, ja nawet nie jestem z jej okręgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zgłosiłem już sprawę do UODO, ale oni zanim odpiszą to już będzie dawno po wyborach. Jeśli wiecie gdzie i komu można to zgłosić to chętnie się dowiem.


@11mariom: jej przeciwnikowi politycznemu żeby mógł wytoczyć proces w trybie wyborczym, chyba nie ma innej opcji żeby to przed szybko załatwić
  • Odpowiedz
@11mariom: A nie dodawałeś lub nie masz żadnego aktywnego ogłoszenia na olx, otomoto lub gdziekolwiek indziej?

Bo też tak właśnie dostałem podobnego smsa ale na numer, który używam tylko przy okazji ogłoszeń sprzedażowych i to właśnie prawdopodobnie stąd wzięto numery :).
  • Odpowiedz