Wpis z mikrobloga

Coś ruszyło jednak wraz z nowymi budżetami? Jak to u was wygląda?


@cordianss: ruszyło się tyle, że jest 2x więcej CV składanych. Sporo osób mówi, że właśnie kontrakt skończyli w marcu i nawet są dostępni ASAP. Prowadzę rekrutacje. Proszę już aby nie więcej niż 2 rekrutacje dziennie wrzucać, bo nie mam czasu na nic.
  • Odpowiedz
Proszę już aby nie więcej niż 2 rekrutacje dziennie wrzucać, bo nie mam czasu na nic


@acpiorundc: ale to zatrudniacie 100 osób czy jesteście wybredni jak baba w galerii handlowej co musi przez każdy sklep przejść?
  • Odpowiedz
ale to zatrudniacie 100 osób czy jesteście wybredni jak baba w galerii handlowej co musi przez każdy sklep przejść?


@WyjmijKija: 1-2 lata temu brało się praktycznie kogokolwiek przez co team nie jest taki jaki chcemy. Teraz jesteśmy wybredni mocno ale też dużo płacimy.
  • Odpowiedz
@cordianss: może twoja technologia. Crudy i java to jakieś nieporozumienie teraz


@Alfiarz: szukasz w javie? Ja też. Od stycznia kilkuset wysłanych CV i raptem kilka rozmów. Na linkedinje nikt mi nie pisze. Mam inżyniera z infy, teraz klepe typowe CRUDy w noSQL, elasticsearch, mikroserowisy przez protobuf spięte kafka i SQS. Trochę też serverlessów. Do tego k8s i terraform

Miałem raptem 5 rozmów od kiepskich firm od stycznia. W wielu przypadkach
  • Odpowiedz
@acpiorundc: ci najlepsi zdążą pracę lepszą znaleźć zanim wy skończycie rekrutację. Nie warto IMO przeciągać rekrutacji za bardzo i szukać świętego graala. Wielu znajomych jest też zdania, że lepiej poszukać kogoś kto wygląda na ogarniętego chociażby nie znał jakichś technologii, bo się douczy szybko.
  • Odpowiedz
ci najlepsi zdążą pracę lepszą znaleźć zanim wy skończycie rekrutację. Nie warto IMO przeciągać rekrutacji za bardzo i szukać świętego graala. Wielu znajomych jest też zdania, że lepiej poszukać kogoś kto wygląda na ogarniętego chociażby nie znał jakichś technologii, bo się douczy szybko.


@WyjmijKija: spokojnie ja wiem o co chodzi, jak przychodzi kandydat i jest ok. To ma odpowiedź pozytywną do 1-2 dni. A mamy kilka wakatów. Teraz się dużo pojawia
  • Odpowiedz
@cordianss: startujesz na 35k, czyli jakieś 220 zł/h netto, zatem czymś się wybijasz i masz trochę expa. Dostałeś tylko 2 wiadomości przez prawie cały marzec? Ja licząc z Hindusami (dostałem pracę przez jednego z nich) 27.

Z taką stawką dostałem tylko ofertę od Revoluta i jakieś 6-miesięczny kontrakt na leada, ale na razie brakuje jeszcze skilla.
  • Odpowiedz
xD co wy tam takiego robicie że ktoś z dobrymi studiami i 15 latami expa w waszej technologii się do was nie nadaje?


@Boska_Klaudia: fajne rzeczy bardzo R&D to nie żadne crudy srudy. Serio jak ktoś przychodzi na np. rozmowę i nie umie powiedzieć jak działają wątki bo "zawsze ktoś inny robił" to odpada.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: ciekawe pytanie ale jakiej odpowiedzi na to oczekujecie? Np. w jaki sposób jest zrealizowana konkretna implementacji np. pthreads w Linuksie? Czy jak używać konkretnego API czy bardziej API-agnostic opowieści o problemach z concurrency?
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: @Reretos mamy konkretniejsze pytania, to w/w to był tylko przykład. Często są otwarte na max 3-4 minuty a nie na wykład. Jest dużo ludzi na rynku co mają dużo expa a nie znają podstaw. I oni nie rozumieją co robią. A chcą zawsze maxa a dobrze płacimy górne granice. Nie są związane z żadnym frameworkiem bo często robimy rzeczy, których nie ma na stackoverflow. Nie korzystamy z gotowców. Trzeba często
  • Odpowiedz
@cordianss: ja mam jedna na programista60k umowiona (duza firma tehcnologiczna z usa - 60k miesiecznie to razem z bonusami i akcjami) ale w sumie nie zakladam ze sie dostane takze na luzie xd
  • Odpowiedz