Wpis z mikrobloga

pany, pytanko mam - jaka kreatyna dla początkującego? Zacząłem parę miesięcy temu chodzić na siłownię 3-4 razy w tygodniu, dieta jest, wszystko jest. Chcę do tego dołożyć kreatynę. Mam jednak tak małe doświadczenie w tym, że im więcej czytam artykułów tym mniej wiem. Przy pracy siedzącej, ruchu jak wyżej (w weekendy dochodzi rower) jaką polecacie? Lepiej monohydrat czy jabłczan? Nie oczekuję efektów "na już", jestem cierpliwy. Z góry dzięki! #mikrokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@quasit wydaje mi się że w tej kwestii jest konsensus akurat. 5g dziennie codziennie monohydratu. Jabłczan ma sensu tylko w momencie kiedy monohydrat źle ci siadzie na żołądku. Monohydrat dowolnej firmy.
  • Odpowiedz
@quasit: bierz great one, serio nie ma jakiejkolwiek różnicy między taką za 30 zł a jakąś premium za 100 zł. Tak jak kolega wyżej - raz dziennie o stałej porze, nieważne czy dzień treningowy czy nie, branie bezpośrednio przed czy po treningu nie daje żadnych dodatkowych korzyści. No i nie rób żadnych przerw od przyjmowania, bo tylko spowolnisz progres bez żadnego profitu.
  • Odpowiedz
No i nie rób żadnych przerw od przyjmowania, bo tylko spowolnisz progres bez żadnego profitu.


@Charz: @quasit to nawet nie tylko chodzi o przyrost mięśni ale kreatyna pobudza też mózg i pamięć. Można nie chodzic na siłkę i ja brać i bedzie pozytywnie działał na ciało i umysł.

I chyba opóźnia starzenie.
  • Odpowiedz
@revente: Nie rozumiem tego wsypywania bezpośrednio do ryja, jakie zalety tego? Ja zwykle wrzucam do porannego białka jeśli akurat piję, jeśli nie - do wody. Nie zwróciłem uwagi, żeby coś mi skrzypiało.
  • Odpowiedz