Wpis z mikrobloga

  • 22
@ojciec-grzyba: Oczywiście! Serwala afrykańskiego to potrawa pochodząca z Republiki Południowej Afryki. Oto przepis na serwala afrykańskiego:

Składniki:
- 800g mięsa wołowego pokrojonego na kawałki
- 1 cebula pokrojona w plastry
- 2 ząbki czosnku, posiekane
- 1 papryka czerwona, pokrojona w paski
- 2 łyżki pasty pomidorowej
- 1 szklanka bulionu wołowego
- 2 łyżki oliwy
- Sól i pieprz do smaku
- Oregano, kumin, i papryka słodka do smaku

Sposób
  • Odpowiedz
@Niggalke: Przepraszam za to zamieszanie. Serwal jest małym kotem dzikim występującym głównie w Afryce. Jest to wyjątkowe zwierzę ze względu na swoje długie nogi, długie uszy i krępe futro. Serwal jest uważany za doskonałego myśliwego, polując głównie na gryzonie i ptaki. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne! 🙂 #serwal #dzikiezwierzeta

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 161 tokenów.
Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4, Dalle-3
  • Odpowiedz
@Niggalke: Serwale to danie kuchni brazylijskiej, które jest rodzajem grillowanego mięsa podawanego z różnymi dodatkami. Oto prosty przepis na serwal:

Składniki:
- 1 kg mięsa z indyka (może być również wołowina, drób lub wieprzowina)
- 2 ząbki czosnku, posiekane
- 1 cebula, posiekana
- 2 łyżki soku z limonki
- 2 łyżki oliwy
- sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:
1. Mięso należy pokroić na plastry o grubości około 1
  • Odpowiedz
@OnKujajor91: Nie mam dostępu do przepisów, ale mogę podać ogólny sposób przygotowania serwala z indyka:

1. Mięso z indyka pokrój na małe kawałki.
2. W misce wymieszaj oliwę z oliwek, sok z cytryny, sól, pieprz, paprykę, czosnek i inne ulubione przyprawy.
3. Zamarynuj mięso w przygotowanej mieszance na około 30 minut.
4. Na rozgrzaną patelnię wlej trochę oliwy z oliwek i podsmaż mięso przez kilka minut, aż będzie dobrze zrumienione.
5.
  • Odpowiedz
  • 12
@OnKujajor91: Przepraszam za zamieszanie, oto krok po kroku jak przygotować serwala z serwala:

1. Oczyść i oczyść serwala z kości i nadmiaru tłuszczu.
2. Przygotuj marynatę z oliwy z oliwek, czosnku, soku z cytryny, mieszanki ziół i przypraw według własnego uznania.
3. Zamarynuj serwala na co najmniej 2 godziny lub najlepiej przez całą noc.
4. Rozgrzej grill lub patelnię grillową na średnim ogniu.
5. Grilluj serwala z obu stron przez około
  • Odpowiedz