Wpis z mikrobloga

Dobrze mówią, że trzeba robić na odwrót niż piszą na wykopie xD
Odkąd pamiętam, to czytam tutaj, że

łeee na #!$%@? ci studia jak na IT idziesz, przecież do niczego niepotrzebne

ostatnio składałem papiery na specjaliste ds. wdrożeń systemów informatycznych. Oprócz mnie było 4 osoby chętne, w tym jedna z expem trochę większym niż ja, ale finalnie wzięli mnie, bo miałem papierek ze studiów, tj. inżyniera. Więc jednak się przydało robić xD

#gownowpis #pdk #informatyka #it #pracbaza
shiningsky - Dobrze mówią, że trzeba robić na odwrót niż piszą na wykopie xD
Odkąd pa...

źródło: zly andrzejek

Pobierz
  • 6
@shiningsky: duzo osob jest prostych i patrzy krotkowzrocznie, dlatego wlasnie papier sie przydaje, chociazby zeby potwierdzic ze umiesz myslec, a czy w robocie sobie poradzisz to juz inna kwestia
@shiningsky Czasami faktycznie zdarza się, że patrzą na studia. Myślę, że ktoś decyzyjny wyżej może postawić takie wymaganie i nie zawsze da się tą osobę przekonać do zmiany zdania.

Dlatego ja - zaczynając "przygodę" w świecie IT - zdecydowałem, że lepiej mieć studia i nie potrzebować, niż nie mieć i żałować lub kombinować, jak je "na szybko" zrobić po iluś latach. Poza tym myślę, że studia dały mi taki trochę szerszy background
@shiningsky: I tak już teraz w IT będzie. Szczególnie na juniorskie stanowiska. Za dużo chętnych? No to filtrujemy po wykształceniu. Juniorom bez studiów życzę powodzenia.