Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista #depresja #psychologia ej... czy nie jest to ciekawy pomysl. Aplikacja lub plugin ktory na bazie slow kluczowych przegladanych tresci blokuje je lub chowa? Chodzi o osoby ktore np. maja problemy psychiczne, takie jak depresja czy hipochondria lub poodobne. Mam wrazenie ze mozna by bylo przez to zmniejszyc stymulowanie negatywnymi informacjami. Obecnie duzo przeglada sie neta i socialmedia ktore zalewane sa negatywnymi tresciami i reklamami. Tak samo jak Dr.Google, gdzie doslowanie na kazdy objaw to rak. od malego palca u stopy po czubekl glowy gdzie czesto informacje sa podane w taki sposob ze od samego czytania ma sie wiecej objawow (hypochondria here :(( ). Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  • 6
  • Odpowiedz
@havocki: Trzeba się po prostu nauczyć, że jest się baitowanym i nie klikać. Ewentualnie czytać, ale nie traktować tego osobiście. Filtrowanie niewiele zmieni, bo to jest kwestia podejścia.
  • Odpowiedz
@havocki: ujowy pomysł, bo nie rozwiązujesz problemu tylko go "maskujesz". Poza tym jak zdefiniujesz "negatywne informacje"? Dla każdego negatywna informacja może być czymś odrobinę innym. Pomijam fakt, że to co Ci się marzy jest niewykonalne.

P.S. Mam rozwiązanie bez konieczności pisania magicznej aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Iść na spacer zamiast przeglądać neta, a diagnozowanie zostawić lekarzowi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lubie_placki777 zrobić swój słownik słów kluczowych bo każdy jest inny. Staram się nie sprawdzać w necie objawów ale to jest silniejsze ode mnie. Rano dzisiaj sprawdziłem i dzień #!$%@?. Najlepiej się czuje dopiero gdy to "odeśpię" i wstaje zresetowany, oczywiście do kolejnego bodźca, jak coś gdzieś zaboli, ktoś coś powie lub coś przeczytam w necie. 😒
  • Odpowiedz