Wpis z mikrobloga

  • 1
@Raf_Alinski: ale te rzeczy się nie wykluczają - w krajach rozwiniętych w rdzeniu imperium kapitalistyczna chciwość prowadzi do promocji skrajnie niezdrowego, wysoce kalorycznego jedzenia i otyłości a w krajach wyzyskiwanych z których dobra są ekstraktowane do rdzenia prowadzą do głodu. Tak samo na mniejszych strukturach to działać może np. klasy najbiedniejszych może być w danym kraju nie być stać na jedzenie i mogą głodować a jednocześnie klasa, która nie jest głodna
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

ale te rzeczy się nie wykluczają


Patrząc z perspektywy np. Chile wykluczają się, bo w okresie 50 lat kapitalizmu Chile przeszło drogę od powszechnego ubóstwa i niskiego standardu wyżywienia, do przeżywienia i powszechnej otyłości. W związku z czym w latach 70. na przykładzie Chile można było kapitalizmowi postawić zarzut całkowicie sprzeczny z obecnym.

w krajach rozwiniętych w rdzeniu imperium kapitalistyczna chciwość prowadzi do promocji skrajnie niezdrowego, wysoce kalorycznego jedzenia i
  • Odpowiedz
  • 1
@Raf_Alinski:

Patrząc z perspektywy np. Chile wykluczają się, bo w okresie 50 lat kapitalizmu Chile przeszło drogę od powszechnego ubóstwa i niskiego standardu wyżywienia, do przeżywienia i powszechnej otyłości.


Pinochet nie wprowadził w Chile socjalizmu, pod rządami Allende istniała własność prywatna i sektor prywatny odpowiadał za mniej więcej połowę PKB w roku 1971 natomiast rządy Pinocheta to nie żadna walka z ubóstwem tylko wręcz odwrotnie ale o tym dalej przekleję artykuł.
  • Odpowiedz