Wpis z mikrobloga

. Hamas jest jak Rosja.


@PanieAreczku: Ambasador Izraela w Polsce wychowany w Rosji (tak jak spora część izraelskiego rządu i członków Knesetu) by się nie zgodził. Akurat Izrael ma dobre stosunki z Rosją
  • Odpowiedz
@hevelx: Hamas mógł po prostu siedzieć spokojnie i nic by się nie działo. Ale nie, lepiej zacząć #!$%@? atakując 2137 razy silniejszego od siebie, a potem zasłaniać się cywilami i płakać jak to źle, że atakowany się mści.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Nic by się nie działo? Co ty pie*dolisz jak w Izraelskim rządzie przybijali już aneksję Zachodniego Brzegu. Kolejny mędrek internetowy widzę, z wiedzą w temacie na poziomie Kanału Sportowego czy innego g*wna. Hamas walczy już tylko o przetrwanie Palestyny jako Palestyny - wszelkim kosztem. Niewiele rożni tę walkę od tej którą prowadziły wszystkie nacjonalistyczne bojówki w każdym państwie, nawet w Polsce. Hard to swallow pill.

https://foreignpolicy.com/2023/06/08/israel-palestine-west-bank-annexation-netanyahu-smotrich-far-right/
  • Odpowiedz
@hevelx: gdyby zależało im na Palestynie, to nie atakowaliby Izraela, a działali innymi kanałami.

Ja rozumiem, że ludziom może się nie podobać, co robi Izrael, ale żeby bronić Hamasu, to trzeba być uber głupim xD
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Hamas to zróżnicowana organizacja. Głupim to trzeba być żeby tego nie rozumieć. Nastolatek z bronią to nie generał napychający kabzę zagranicznymi pieniędzmi. Może nie wiesz ale polskie podziemie też przeprowadzało zamachy na terenie okupanta i ginęli w nich cywile - poczytaj sobie. Lepsze niż propaganda izraelska o dzieciach bez głów. Może lepiej byłoby gdyby złożyli broń i pozwolili stworzyć w Polsce niemiecką Lebensraum?

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/03/14/zagra-lin-i-polskie-bomby-w-berlinie-tak-armia-krajowa-mscila-sie-za-hitlerowskie-zbrodnie//

W maju 1942 roku dowództwo
  • Odpowiedz
Nastolatek z bronią to nie generał napychający kabzę zagranicznymi pieniędzmi.


@hevelx: terrorysta i terrorysta, nie ma różnicy.

Może nie wiesz ale polskie podziemie też przeprowadzało zamachy na terenie okupanta


Wiem

No ale takie zamachy to ok, prawda? Bo to nie "muslimy".


Przykro mi zburzyć twoją narrację, ale nie, to też nie ok.

Standard, hamasofil musi sobie coś uroić na temat drugiej osoby, żeby pasowało do narracji.
  • Odpowiedz
Przykro mi zburzyć twoją narrację, ale nie, to też nie ok.


@zmarnowany_czas: Oczywiście, że to nie ok. Ale tak wygląda walka narodowowyzwoleńcza i ani ja ani ty nic z tym fantem nie zrobisz. Państwa tworzą sobie jedynie mitologie które mają legitymizować ich zbrodnie, fakt faktem jednak, gdy przychodzi do walki o istnienie narodu - nikt nie postępuje moralnie. Wystarczy spojrzeć na Ukrainę. Różnica między walką Izraela a Palestyny jest to, że
  • Odpowiedz