Wpis z mikrobloga

@Fifarafaaa ja bardzo lubię kerfur w galerii Kazimierz. Mają spoko jakości mięso i duży wybór - oczywiście z lady nie z pudełka. Plus mają przemiał dosyć spory. Widziałam też coś koło placu bohaterów getta o nazwie m-eats. Selgros też spoko. Kerfur i selgros mają sezonowana wołowinę i generalnie duży wybór wołowiny.
  • Odpowiedz
@Fifarafaaa: w Selgros mają mięso z własnego rozbioru/masarni; w żeberkach jest często duży wybór (2-3 rodzaje), ale trzeba "wstrzelić" się w dobry moment.

Daj znać jak sezonowana wołowina jakościowo i smakowo tam się miewa :)
  • Odpowiedz
spoko jakości mięso


@demimka: niemożliwe, kerfur i da się? W Czyżynach stoisko mięsne działa w dwóch trybach - 1. smród zwłok, ciągnący się w odległości kilkudziesięciu metrów od stoiska, 2. smród zwłok wymoczonych w domestosie, dla zniwelowania pierwotnego smrodu. I tak od lat. Nigdy tam nie kupiłem mięsa i nie zamierzam, ze względu na wcześniej wspomniane.
  • Odpowiedz
@Fifarafaaa w sumie… jest jeszcze fabryka mięsa na wysokim. Tam lubię być bo to „soecjalistyczny” mięsny z ogromną kolejką zawsze. Duży przemiał = nie trzymają starego mięsa. I u nich chyba byłbyś w stanie zamówić dowolną rzecz i „dowolne” (z normalnych) mięso w dowolnym rozmiarze. Minus, że nie mają sezonowanych, tylko świeże.
  • Odpowiedz