Wpis z mikrobloga

@Kaspyy: nie jestem właścicielem ale mam okazję jeździć takim w firmie. Osobiście bym nie kupił dla siebie bo mam uraz do fordów. Ogólnie to jako tako idzie ale po 60k km zauważalny był już ubytek oleju przy wymianie, ale wiadomo że w firmie każdy jeździł jak chciał więc nie musi to być reguła.
  • Odpowiedz
@Kaspyy: firma zajmuje się mechanika więc nawet w serwisie ten samochód nie był, kilka wymian to kojarzę więc max to co 15k był wymieniany. Ogólnie to widziałem że tam każdy dusi ten samochód więc może i od użytkowania pojawił się ten problem. Ale tam dosłownie to pewnie 0.5 l ubyło więc raczej w normie na uturbiony silnik.
  • Odpowiedz
@Kaspyy 1.0 niestety jest najgorszym ecoboostem. I wcale nie chodzi o pojemność, "kosiarkowość" itd. tylko jest to jeden z tych słabych silników z mokrym paskiem rozrządu (kąpiel olejowa)
  • Odpowiedz
@Kaspyy: Kupiłem kilka lat temu mk 3.5 kombi bo na taki mnie było stać. Mam prawie 60k km zrobione. Lubię tego pyrtka, 2 albo 3 razy w roku jeżdżę do domu ok 900 km z dachboxem 2+1 i trzyma się płynnie w trasie. Wiadomo, że przy tej mocy nie lecisz lewym cały czas ale gdzie polecisz jak masz limity wszędzie ;)
Wymieniam olej (dobry, nie najtańszy) i filtry co roku (koszt
  • Odpowiedz
@Kaspyy: 4 lata miałem Focusa 1.0 125 KM, co do awarii to żadnych (przebieg 72000 km, skończył mi się najem i oddałem), gdyby nie to że cena wykupu była zaporowa to jeździłbym nim nadal. W 4 osoby na pokładzie prędkości autostradowe bez problemu, w górach czasem potrzebna redukcja. Najważniejsze skrócić interwały oleju i nie czekać z paskiem do 200k km, tylko szybciej wymienić. Teraz mam Pumę 1.0 EB - dobrze w
  • Odpowiedz
@Kaspyy: są dwa paski nie jeden.
O odsunięciu pierścienia kompresyjnego w górę na tłoku nikt widzę nie wspomniał.
To jest wtrysk bezpośredni, wtryski padają jak w dieslu. Przylewają często półki spadają na tłoku. Zabudowany smok olejowy, który wypadało by czyścić przy każdej wymianie oleju. O tym też nikt nie chce słuchać. Rozrząd z kołami zmiennych faz tanio nie jest. Jednostka na moje nie daje się do dużych aut. W Fieście ujdzie
  • Odpowiedz