Wpis z mikrobloga

#slowacja #ukraina #europa #wybory #europa #wojna

Świeżo wybrany słowacki prezydent Pellegrini: Moją ideą jest pokój i koniec zabijania. Wyraźnie powiedziałem, że jestem politykiem, który nigdy nie pozwoli słowackiemu żołnierzowi walczyć na Ukrainie. Myślę więc, że nie przestraszyliśmy ludzi, a wręcz przeciwnie. Zapewniłem każdą matkę i każdego ojca na Słowacji, że ich syn nie pojedzie walczyć na Ukrainę.
Spójrzmy na to, co dzieje się na świecie. Prezydent Polski powiedział, że wojna jest tuż za rogiem i nie wie, w którym roku dotknie jego kraj. W Szwecji rozdają ulotki opisujące, jak przetrwać w przypadku inwazji i konfliktu zbrojnego. W Niemczech szef ministerstwa obrony mówi, że dzieci powinny być uczone, jak zachowywać się podczas wojny i jak się chronić. Z tego punktu widzenia nie wiadomo, jak zakończy się ten konflikt.
Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona polityków. Oczywiście jest wiele opinii, ale będę dosadny, jak już mówiłem nie raz. Wolę słuchać słów papieża niż, w tym przypadku, prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Chociaż go znam, nie zgadzamy się. #polityka
  • 4
  • Odpowiedz
Dobra postawmy sprawę jasno, gdzie jest ta słowacja? Bo dumne i pewne Czechy wkrótce z dostępem do morza Bałtyckiego w Obwodzie Królewieckim to wiem.
  • Odpowiedz