Wpis z mikrobloga

@hikashi ja mieszkam w Poznaniu od 2003 roku, po grobelnym nastał grobelny bis czyli Jaśkowiak. Karierowicz, biznesmen do własnej kieszeni, nieudolne inwestycje, niszczenie biznesów. Mieszkam na Łazarzu, wspaniała inwestycja przebudowa rynku Łazarskiego, gdzie syn koleżanki Jaśkowiaka wygrał przetarg na gowno projekt. Beton beton beton, drzewa w donicach. Brak mi słów i nut na to
@hikashi: I to wszystko? To jest to słynne betonowanie? Coś ci powiem, o betonowaniu to będzie można mówić jak zobaczysz kiedyś koparki i dźwigi choćby dwa metry za granicą wydzielającą kliny zielni w planie miasta (jak nie wiesz co to są kliny zieleni, bo możliwe że nie wiesz, to się dowiedz) i wtedy to będzie oznaczało, że coś się dzieje i wtedy bij na alarm obojętnie kto tam będzie prezydentem, bo
@niecodziennyszczon powiedz mi ekspercie również, gdzie w Poznaniu były wycinki drzew, a następnie sadzone drzewa? Jak rozumiem jestem ekspertem, więc poznam również chętnie Twoją opinię na ten temat. Przy jednej z ulic w związku z przebudową, również mają być wycinane drzewa, co myślisz o tej wycince i gdzie to ma być?
@Lamuminek: Nigdzie nie pisałem, że jestem jakimś ekspertem, to ty sobie to uroiłeś. Natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że w takich sprawach lepiej nie kierować się opinani facebookowych krzykaczy, tak jak o planowanej budowie jakiegoś mostu lepiej słuchać wypowiedzi kolesi, którzy to projektują i ewentualnej krytyki płynącej z ich środowiska, a nie kierowców-Januszy "co zrobiliby lepiej" ¯\(ツ)/¯ Choćby przy samym placu kolegiackim posadzono więcej drzew niż tam było przed remontem.
@niecodziennyszczon wycięli stare drzewa na św Marcinie, posadzili nowe potem. Teraz planują wycinkę drzew na małych Garbarach. Niepasujący do okolicy rynek Łazarski, zabetonowany, gorąco pod tym dachem, drzewa posadzili w donicach/ kilka sztuk. To jest absurd. Likwidują działki na Łazarzu, plan taki by wybudować kolejne bloki. Bloki bloki i bloki. Wszędzie bloki. Gdzie jakaś zieleń???? Co będzie za Jaśkowiaka z wyburzana Malta? Ciekawe, no niech pomyślę
@Lamuminek: Nie jestem fanem JJ oraz poznańskich remontów, podobnie jak Ty uważam, że takie rzeczy jak to co stało się z Łazarskim rynkiem nie powinno się wydarzyć, ale ostatnio złapałem się na tym, że jestem bardzo negatywnie nastawiony do pewnych rzeczy tylko i wyłącznie przez to, że Poznański Trójkąt Bermudzki robi z czegoś aferę, mimo, że często nie ma do tego powodów. Przykładowo, planowana wycinka drzew na kolejnym etapie remontów(wierzbięcice-ratajczaka) której
wycięli stare drzewa na św Marcinie, posadzili nowe potem.


@Lamuminek: No i?
Cofając się w czasie to św. Marcin miał drzewa posadzone obok torowiska, pomiędzy ulicami. Korzyść z tego dla mieszkańców była niewielka. Ani odpocząć w cieniu, ani ławeczki nie postawisz, ludzie w tym miejscu w sumie nie mają prawa przebywać.
Po remoncie poszerzono część dedykowaną ludziom, posadzono drzewa w miejscu, gdzie dają cień mieszkańcom. Są ławki, ogródki, etc. Na pewno