Wpis z mikrobloga

Dziś ładna pogoda była, to pojechałem sobie do domku letniskowego i się okazało, że osoba która robiła domek nie za bardzo się na czymkolwiek znała. Gdy wszedłem do środka to zrobiłem dziurę w podłodze. Wygląda na to, że fundamenty są za nisko zrobione, bo to dom na pochyłym terenie, i ziemia dotyka ściany i legarów. Leżące na fundamentach drewniane legary są całkowicie mokre, przez co spróchniały. Leżąca na legarach płyta wiórowa jest cała mokra i można dziury w niej robić palcem. Z zewnątrz ściana jest cała zielona, więc pewnie też jest cała mokra i grzyb na nią wszedł. Dodaję schemat jak to wygląda. I tu moje pytanie, co z tym zrobić?

Wiadomo, że płyta "podłogowa" i legary do wymiany, ale co zrobić, żeby za dwa lata nie było tego samego. Jakąś folię dać między ziemię a ścianę i fundamenty? Obniżyć teren przy domku?

##!$%@? #dom #budujzwykopem #budowadomu #budowa #budownictwo
bambo_rambo - Dziś ładna pogoda była, to pojechałem sobie do domku letniskowego i się...

źródło: gonwo a nie domek

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@WarsawWatches: domek został postawiony 5 lat temu na ogródkach działkowych, więc za bardzo nie chciałbym ładować kasy w niego.

Poczytałem trochę i pomyślałem, że odkopię fundamenty, zagruntuję je i nałożę jakąś izolację KMB lub masę bitumiczną, na to folię kubełkową i przysypię żwirem. Pod legary dam folię poziomą i zrobię nową podłogę.
  • Odpowiedz