Wpis z mikrobloga

#wybory jestem z Podkarpacia i po dzisiejszych wyborach czuję się jak pod jakimis zaborami () co prawda w moim mieście wygrał kandydat popierany przez obecna władze to jednak wyniki do Sejmiku to jakieś nieporozumienie. Po odcięciu propagandy, środków ze SSP i po ujawnieniu kolejnych afer PiS ciągle tutaj zdobywa jakiś potężny wynik. To jest nieporozumienie. To pokazuje tylko siłę prowincji, która potrafi tylko pełnić funkcję ofiary na stosie populizmu. Eh
  • 18
@szychun: Zgaduję: PiS ostatnie kilka miesięcy chodził tam od drzwi do drzwi i zachęcał do siebie korzystając z każdego pisowskiego sołtysa, wójta itp. itd.

Czego jak czego, ale umiejętności mobilizacji swojego przygłupiego elektoratu nie można im odmówić. Koalicja rządząca dała pod tym kątem dupy i nie zdziwię się jak w niektórych mniejszych miastach niespodzianie ich kandydaci poprzegrywają z różnymi "społecznikami".
Pis zbudował sektę. Tego samego chce konfederacja. Na sekciarstwo nie ma lekarstwa, więc jedyną nadzieją jest mobilizacja normalnych wyborców - a z tym bywa bardzo różnie.
via Android
  • 1
@WaveCreator przez sporą część życia mieszkałem poza miastem i jednak muszę powiedzieć, że głos księdza ma tam znaczenie. Na prowincji ludzie mocno liczą się z opinią innych, a wyjście przeciwko zdaniu księdza to ciężka psychiczna bariera. Tam wcale PiS nie musi wiele robić do zachowania poparcia - i mam przeświadczenie, że nie robi. To raczej inne ugrupowania powinny jakos tam intensyfikować swoje działania. Niemniej, przy takim rozgłosie w sprawie afer pisu i
via Android
  • 0
@adreno420 eh, nie zgodzę się. Po pierwsze, PO przy wielu swoich ułomnościach, nie ma nawet ułamka afer PiSu na koncie. Po drugie, PO w swojej historii już odnotowalo spory spadek w poparciu społecznym co mówi o budzeniu się głosów krytycznych nawet wśród swojego elektoratu. A po trzecie, nie trzeba popierać PO by móc dostrzec jak zepsutym środowiskiem jest pis
@szychun Łączę się w bólu jako mieszkaniec Małopolski, regionu w którym na szczęście dość duży Kraków nieco zaniża wynik PiSu w regionie. No ale wyniki można powiedzieć jak te średnie w 2019 (parlamentarne) z dużą przewagą PiSu. Przeliczyłem szybko D'Hondtem i wychodzi 20 mandatów dla PiS, w 39 mandatowym sejmiku, jeżeli nie brać pod uwagę mniejszych komitetów. Mam nadzieję że mniejsze komitety odbiorą PiSowi ten jeden mandat przewagi, a PiS nikogo nie
Iguan2207 - @szychun Łączę się w bólu jako mieszkaniec Małopolski, regionu w którym n...

źródło: temp_file3307193264986460733

Pobierz
via Android
  • 2
@Iguan2207 wiesz jak jest. W moich standardach głosowanie przeciwko PiSowi/konfie to postawa propanstwowa. A sam kaganek niosę na ile to możliwe. Znając otaczające społeczeństwo wiele nie wymagam ale 50% poparcia dla PiS to gruba przesada. Wręcz załamująca. Niemniej pozdrawiam Mireczku, trzymajcie się w tej Małopolsce tez. Niezwykle ważny region w kontekście polityki ogólnokrajowej. Oby Miszalski zdobył Kraków.
via Android
  • 0
@Mkoleander jak możesz to pojaśnij bo naprawdę nie rozumiem o czym mówisz. Tylko proszę bez ewentualnych wycieczek personalnych i jakichś "uśmiechniętych" tekstach bo nie wniosą one nic do rozmowy.
Ależ proszę:
Zasadzenie się na cały przegląd stanowisk w wielu instytucjach,takiej wymiany od dyrektora po sprzątaczkę jeszcze kraj nie widział.Zeby było praworządnie to przejęcie w swoje łapska bardzo szybko telewizji i prokuratury.Co dalej, debilne zmiany w programie nauki ba,zmiany wprowadzające kretyńską nowomowę typu osoba studencka, staroszcze zamiast starosty/starościny. No dalej- lecznictwo.chj z programem nowoczesnej kardiologii,konsultant wy..bany bo nie platformerski. Gospodarka- cichaczem próba uwalenia cpk,gdyby nie wrzawa już by łepek był ukręcony. Pomijając
via Android
  • 1
@Mkoleander zacznę od końca - nie jestem betonem. W 2015 roku zauważyłem zepsucie ówczesnej władzy i nie głosowałem w ogole. Później, że tego pożałowałem to inna hsiotria. Idąc dalej - przywilej władzy by obsadzała stanowiska według własnego klucza. Kwestia tego jak jest to głębokie. Za PiSu nawet naczelnik poczty w Pacanowie był z partyjnego nadania a ustawy betonujace stanowska szły hurtowo xd nie wspomnę o rządzie na dwa tygodnie. Wyrzucenie osób kojarzonych