Wpis z mikrobloga

@wisniowa211: Płótno ścierne różnej gradacji, zalezy jak czyste chcesz mieć. Na to 1. Odtłuszczacz, minia dwukrotnie, farba dwukrotnie (jesli jest to na zewnątrz i będzie poddawane działaniu warunków atmosferycznych to dobry byłby chlorokauczuk). 2. Odtłuszczacz, Hamerait na rdze x 2.
  • Odpowiedz
@wisniowa211 ocynk w spreju jest ok jak masz małe zaprawki, malując takie coś wychodzi rdza zaraz. Czyszczenie jak ktoś wyżej wspomniał, druciana szczota, najlepiej jakaś na szlifierce/wiertarce.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: dowolna farba antykorozyjna "na rdzę" po uprzednim opitoleniu szczotką. A ponieważ ma to być w ziemi, to dobrze ci radzę, obszaluj to deskami naokoło i zalej gotową zaprawą "B20" z worka, rozrabiając ją tam na dość płynnie, żeby wszędzie podeszła. Beton jest znakomitym zabezpieczeniem antykorozyjnym, a przy okazji usztywni całość i unikniesz ryzyka, że mimo zabezpieczeń za pare lat spaw na tych usztywnieniach puści i całość zacznie się gibać.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Jeżeli na te pręty znajdziesz maszynkę co nią zrobisz dobrze i dokładnie to możesz maszynowo. Ręcznie będzie dokładniej. Tniesz płótno ścierne na paski i wio.
Ocynk w sprayu? To mit, to tylko wygląda jak ocynk.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Papier to papier, a płótno to co innego. Papier jak zegniesz pod kątem 180 st to ci się złamie i pęknie, płótno pozostanie trwałe i będziesz mógł nim szlifować obłe kształty.
A gradacja zależy jak czysto chcesz mieć, zacznij od 80, potem 100, i na 120-150 bym skończył.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Zastanawiam się. Czy owinięcie tych prętów gwintowanych taśmą Denso, taką jak się stosuje przy zabezpieczaniu połączeń bednarki przy uziomie otokowym, nie zabezpieczyłoby tego antykorozyjnie? Jednocześnie nadal można kręcić nakrętką i sobie regulować.
  • Odpowiedz