Wpis z mikrobloga

@widzialem: Robiąc własne wędliny miej na uwadze to, że nie będą takie soczyste i miękkie jak te sklepowe, które mają masę dodatków mających na celu właśnie zatrzymanie wody w mięsie.

Gotowanie raczej nie, tylko jak pisali wyżej - parzenie. Jak to robisz lub pieczesz, to pamiętaj żeby mięso miało w miarę temperaturę pokojową, a woda/piekarnik miału już odpowiednią temperaturę, aby pory się od razu zamknęły. Przy parzeniu zagotuj wodę najpierw, bo
  • Odpowiedz
@mac666: Nie wiem, może to tylko moje złudzenie ale mięso peklowane na mokro z nastrzykiem wydaje mi się bardziej soczyste niż bez użycia strzykawy. Wiem, że ta solanka nie zostaje w środku.
  • Odpowiedz
Być może. Ja aż tak często nie robię wędlin i nie analizuje, a nastrzykow mi się nie chce robić, więc porównania nie mam. Trzeba będzie zrobić test na dwóch kawałkach miesa.
  • Odpowiedz
@Pomidorken: daj znać jakie efekty będą z tego. Ja tam ostatnio boczek tylko na sucho pekluje. Na wędlinkę fajna jest rolada pieczona. Kiedyś robiłem taką obtoczoną skruszonymi papryczkami peperonciono. Jak się z tłuszczem połączy to pali elegancko.
  • Odpowiedz