Wpis z mikrobloga

W 2023 kupiłem trochę zestawów #lego z myślą o “inwestycji”, a raczej trochę dywersyfikacji oszczędności + trochę ciekawość czy można na lego zarobić kompletnie się nie znając.

Dlaczego te zestawy?
W najgorszym wypadku chciałem mieć te, które chociaż będę chciał złożyć w razie gdyby sprzedaż z zyskiem nie wypaliła.

Kiedy planuje sprzedać?
Nie mam konkretnej daty, Lego jeść nie woła więc mi się też nie spieszy, podejrzewam że najszybciej zacznę nad tym myśleć jak zestawy będą EOL - czyli prawdopodobnie 2027-2028

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany i chce być wołany za kilka lat czy coś z tego wyszło to plusik.

#oszczedzanie #inwestycje
KarmelowyJeremiasz - W 2023 kupiłem trochę zestawów #lego z myślą o “inwestycji”, a r...

źródło: image_picker_639E8585-049A-4A57-9879-474E0FFA9D42-90299-00000E775564645B

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: Nie mozna tego porownac do ETF/lokaty.
Po pierwsze olbrzymia ilosc miejsca ktora to zajmuje.
Po drugie problem w razie przeprowadzki
Po trzecie mozesz stracic. Na lokacie nie masz takiej opcji.
Po czwarte - obstawiam, ze rynek jest malo plynny i nie jestes w stanie wycofowac sie w ciagu 1h z inwestycji bez znacznej obnizki
Po piate zaangazowanie czasowe/logistyczne aby to spakowac i wyslac komus. Lub ewentualnie umawiac sie z kims
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: Ja kupiłem w latach 2021-2022 chyba ponad 100 zestawów, głównie drobnica w większość z przedziału cenowego 70-150zł + łącznie ze 150 saszetek minifigures, 95% kupione mając pewność że zaraz wypada z produkcji a reszta bo tanio. Uważam że rok 2021 to był ostatni dobry rok do inwestowania w lego dla spóźnialskich, 2022 to już tylko poszczególne sety z konkretnych serii okazały się sensowne. Osobiście uważam że teraz to już jest
  • Odpowiedz
Po pierwsze olbrzymia ilosc miejsca ktora to zajmuje.


@Rudz1elec: może nie każdy mieszka w kurniku 50 m kw.

Po drugie problem w razie przeprowadzki


@Rudz1elec: ludzie często mieszkają w jednym miejscu a nie skaczą po wynajmowanych dziuplach.

Po trzecie mozesz stracic. Na lokacie nie masz takiej opcji.


@Rudz1elec: Na pewno nie straci a na lokacie gówno zarobisz.
  • Odpowiedz
@HrabiaZet: widać że debil się odezwał.
A teraz ile miejsca zajmuje w domu lokata i jak bardzo musisz się angażować przy przeprowadzce?
A no tak to pytanie jest bezsensu A Ty jak debil zapomniałes że op porównał lego do papierów wartościowych. Więc nie zważając na kontekst mojej wypowiedzi która miała wybić OP ze złego myślenia przez podane argumenty w kontrze do zalet lokaty się zesrałeś.
  • Odpowiedz
widać że debil się odezwał.

A teraz ile miejsca zajmuje w domu lokata i jak bardzo musisz się angażować przy przeprowadzce?

A no tak to pytanie jest bezsensu A Ty jak debil zapomniałes że op porównał lego do papierów wartościowych. Więc nie zważając na kontekst mojej wypowiedzi która miała wybić OP ze złego myślenia przez podane argumenty w kontrze do zalet lokaty się zesrałeś.


@Rudz1elec: Widać, że z Ciebie i jedyne
  • Odpowiedz
Uważam że rok 2021 to był ostatni dobry rok do inwestowania w lego dla spóźnialskich, 2022 to już tylko poszczególne sety z konkretnych serii okazały się sensowne. Osobiście uważam że teraz to już jest za późno na inwestowanie w lego i nowe osoby a szczególnie te kupujące sety jeszcze długo w produkcji czeka spore rozczarowanie


@Dizel_AHTUNG: dlaczego?
  • Odpowiedz