Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirasy.
Mam ostatnio taki dylemat/problem że życie wydaje mi sie nudne, niewiele rzeczy sprawia mi przyjemność.
Wiem, że brzmi błaho ale serio mnie to zaczyna hmm, denerwować?
Szybki rysopis: Mam 34 lata, mieszkam z żoną za granicą, zachód od Polski. Zarabiamy całkiem spoko (takie średnie krajowe). Jesteśmy wykształceni, mamy kupiony dom, auta itp. Nie mamy dzieci ani zwierząt. Generalnie kasa jest na wszystko więc finanse nie stanowią problemu.

No ale codzienność wydaje mi sie strasznie nudna. Rano wychodzimy o tej samej porze, w pracy nudne klepanie w klawiature, wracamy o podobnej porze, kolacja, jakies czytanie książki, film i spać. I następnego dnia znowu to samo. Oczywiscie, weekendy są odskoczniami. Spotkamy sie ze znajomymi, czasami skoczymy sobie do Polski do rodziny/znajomych. Raz na jakis czas wycieczka za granicę w ciepłe miejsce. No ale to chwilowe odskocznie, poza tym jest kompletna nuda.

Nie wiem, może potrzebuję jakiegoś hobby, zajęcia poza pracą. Lubię komputery i zabawki. Kupuje dużo sprzętu w stylu laptopy, smart gadżety, hulajnogi elektryczne itp. Wszystko sie nudzi po czasie i idzie na sprzedaż.
Może zacząć chodzić na siłownię? Endorfiny pomogą?

Wątpie, że mam depresję bo uważam że depresja to poważna choroba i na pewno jej sobie nie przypiszę bo się w życiu "nudzę".

Z jednej strony dojazd i praca zbiera mi aż 10h dziennie a z drugiej czasami nudzę się w domu. Myślałem czy na przyklad powrót do Polski i kupno domu z ogrodem na jakimś zadupiu + praca zdalna by mi pomogły ale jak się zastanowiłem to przecież w Polsce byłoby to samo. Po pracy spacer, ksiażka, film i tyle.

A może to zbliżający się kryzys wieku średniego? Wskazywałoby na to, że w tym/następnym roku chcę kupić sobie moto xD

Sam nie wiem co z tym zrobić, wszystko wydaje mi sie takie bez sensu. Macie podobne rozterki?

#nuda #hobby



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirasy.
Mam ostatnio taki dylemat/probl...

źródło: 6tl98b

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @LezliNilsen: Nie wiem z czego śmiech. Za tą średnią krajową kupujemy wszystko co chcemy. Niedlugo przeprowadzamy sie do nowego większego domu.

@programista15cm Mam marzenia i ambicje i je skrupulatnie realizuje. Rozwijam się w pracy, kursy, podwyżki itp. Jeśli coś sobie postanowie to to osiągam np. lepsze auto, nowy dom, jakieś tam inne rzeczy materialne, jechac w jakieś wymarzone miejsce itp. To wg ciebie brak marzen i
  • Odpowiedz
Jeśli coś sobie postanowie to to osiągam np. lepsze auto, nowy dom, jakieś tam inne rzeczy materialne, jechac w jakieś wymarzone miejsce itp. To wg ciebie brak marzen i ambicji?


@mirko_anonim: to jest czysta konsumpcja i to nie sa zadne relane cele, marzenia, ani ambicje. Nic nie zmieniasz ani w swoim zyciu, ani w zyciu innych tylko zresz wiecej, przez co tez wieksza petle masz na szyi, bo masz wiecej pasyw.
  • Odpowiedz
to przecież w Polsce byłoby to samo. Po pracy spacer, ksiażka, film i tyle.


@mirko_anonim: pic rel brak ambicji. Swiat widzisz tylko przez pryzmat konsupmcji

Nie masz zadnych ambicji rozwojowych, sportowych, spolecznych ani tworczych

I prawdopodobnie zryjnujesz sobie i dzieciom dalsze zycie robiac gownianki z nudow XD Bo nie potrafisz wymyslic, co bys chcial osioagnac w zyciu. Excellent
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: temat w historii ludzkości był już wałkowany, pewien książę przez 30 lat żył w pałacu w dostatkach, ale z czasem to życie zaczęło go nudzić, coraz częściej wpadał w depresję, zaczął zwracać uwagę na to, co dzieje się poza ogrodzeniem pałacu, a tam ludzie cierpieli biedę, chorowali, umierali, więc zaczął się nad tym wszystkim zastanawiać, koniec końców został wędrownym ascetą, nazywał się Siddhartha Gautama
  • Odpowiedz
@mirko_anonim znajdź se hobby które nie polega na kupowaniu, a na aktualnie robieniu czegoś, najlepiej jakieś kreatywne.
Możecie też bardziej spotnatnicznie rzeczy robić. 23 wieczorem to idealna pora na losowe wyjscie na miasto. Przechodzisz koło jakiegoś plakatu z filmem? Kup bilet na seans za 3 godziny. Znajomki zapraszają bez żadnego wyprzedzenia? Wpadaj i tak.
  • Odpowiedz
Co z wami ta postkomuna zrobiła dumni Polacy?


@LezliNilsen: to jest ten typ człowieka, co myśli że mając 20k netto, masz willę z lądowiskiem dla twojego nowego śmigłowca i jacht w marinie xD
  • Odpowiedz
Nie wiem z czego śmiech. Za tą średnią krajową kupujemy wszystko co chcemy. Niedlugo przeprowadzamy sie do nowego większego domu.


@mirko_anonim: mordo nie zrozumieliśmy się. Ja obśmiałem błąd logiczny, który zawarłeś w swojej wypowiedzi. Albo zarabiasz średnio, albo zarabiasz sporo.

"Sporo" już z definicji oznacza, że zarabiasz więcej niż średnio, więc albo jedno, albo drugie :D

A nie, że zarabiasz jak przeciętny robak na produkcji (średnia krajowa) i określasz to mianem
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja Ci zazdroszczę tej nudy. Ja mam tyle samo lat. Jestem w związku z kobietą która zarabia ode mnie dwa razy więcej. Zanim ją poznałem byłem nerdem który siedział głównie w domu i cieszył się siedzeniem w domku i graniem w gry. Czyli to co nazywasz nudą. Od kiedy z nią jestem (2 lata) to zwiedziłem już 7 państw. Byłem w USA, na Bahamach i innych miejscach których
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: spokojnie kolego nie gotuj sie. To prawda i zdaje sobie sprawe z tego ze otaczam sie rzeczmi materialnymi i duzo konsumuje. Domyslam sie ze przez male zastrzyki dopaminy jak z reszta wspomniales.

"Gdybys mial cele zyciowe i do czegokolwiek dazyl to bys mial dlugofalowa dopamine do dzialania".

Nie masz zadnych ambicji rozwojowych, sportowych, spolecznych ani tworczych


Jakie cele np? Tylko bez żadnych dyrdymałow w stylu
  • Odpowiedz
Ambicje społeczne? Co to wg ciebie znaczy?


@mirko_anonim: mam taką ambicje żeby trenować dzieci zagrożone patologia na basenie do zawodów w pływaniu. Jeszcze musze przyskillowac trochę, ale mam coś takiego w planach i nawet mam koncepcję jak pozyskam tor na basenie
  • Odpowiedz
to najwyższy czas zacząć pracować mniej? 4/5 etatu na początek?


@oCzwartejWstajaPtaki: I co to ma dać? Przecież gość napisał, że już teraz się w domu nudzi, to po co ma jeszcze więcej czasu przeznaczać na to nudzenie się?
  • Odpowiedz