Wpis z mikrobloga

Mirki!
Pierwsza drukarka 3D. Jaka?
Szukam czegoś o większej przestrzeni roboczej pokroju Artillery Sidewinder X2.
Warto iść w tą drukarkę? A może nowszy model X3 Plus?

Ewentualnie jakieś inne alternatywy, ale maks. do 1500zł?

#druk3d #drukarki3d
  • 7
  • Odpowiedz
@mmokry: Ja pół roku temu wziąłem Sovola sv06 nie mając wcześniej żadnego doświadczenia z drukiem. Nie spełnia on Twoich potrzeb co do wielkości stołu ale da się go kupić w połowie budżetu. Jeżeli koniecznie potrzebujesz więcej przestrzeni to jest dostępna wersja plus(tutaj już = większy wydatek ale w Twoim budżecie).
Nie jestem w stanie porównać tej drukarki do innych modeli jednak jako totalny laik po odebraniu złożyłem ją w parę minut,
  • Odpowiedz
@mmokry: Możesz kupic Sovola SV06+ on chyba mieści się w budżecie. Jak masz trochę umiejętności technicznych to go ogarniesz. na fb jest bardzo mocna i pomocna grupa dotycząca drukarek SV06 i SV06+

https://www.3djake.pl/sovol/sv06-plus

https://www.sovol3d.com/products/sovol-sv06-plus-fully-open-source-3d-printer-with-linear-rail-structure

ja swojego sv06 brałem ze strony producenta i doszedł chyba w 7 dni jeśli dobrze pamiętam

Jeszcze masz SV07 Plus. Podobno chodzi szybciej i lepiej niz sv06, ale nie sprawdzałem tego dokładnie.
  • Odpowiedz
@mmokry: czy na pewno potrzebujesz dużego obszaru roboczego?
W małych drukarkach w tej kasie znajdziesz już dobrych zawodników. Bambus A1 mini (bez dynksa na multicolor) albo kingroon k3ps.
  • Odpowiedz
Pierwsza drukarka 3D.

Szukam czegoś o większej przestrzeni roboczej

maks. do 1500zł?


@mmokry: NIE. Nie da się tego połączyć, tak byś był zadowolony.
To jakbyś pytał "jaki pierwszy samochód, musi być bardzo szybki i bezawaryjny, i tak do 5000zł"... No nie da się...

Jak połączysz punkty 1+2+3 to masz praktycznie gwarancję, że zrazisz się do druku3d jako takiego na wiele lat.
Może być drukarka do 1500 całkiem dobra, ale na pewno
  • Odpowiedz
@hrumque: standardowe: z pośród 3 wybierz 2( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mmokry mirek ma rację jak chcesz to przejrzyj:klik, a nie jestem nietechniczny;p Na ostatniej fotce element w dużym powiększeniu i jedyne do czego można się przyczepić to otwory, co było wcześniej też masz na zdjęciach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz