Wpis z mikrobloga

@wwkbt taka kolorystyka ciągników wiąże się z większą ilością upraw, ponieważ zielone ciągniki z żółtymi kołami bardziej wtapiają się w pola a tym samym mniej odstraszają np zapylacze albo dzikie zwierzęta, które swoją działalnością użyźniają czy zapylają kwiaty. W badaniach w latach 2008-2019 roku zauważyło, że taka kolorystyka maszyn sprzyja o 1,2x większym plonom w stosunku do innych kolorów.
  • Odpowiedz
  • 0
@wrk0: Jaki % wartości ziemi i maszyn wyciaga sie w PL z hektara uorawy rolniczej na przeciętnej jakości ziemi, lacznie z doplatami?
  • Odpowiedz
@wwkbt: weź pod uwagę link od @Rolnikt

@wwkbt tu masz wyliczenia jakieś pierwsze lepsze https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/oplacalnosc-w-rolnictwie/ile-rolnik-zarobi-lub-straci-na-zbozach-i-rzepaku-znamy-wyliczenia-ekspertow-2453174

Wybierz dowolną roślinę. Podziel swój dochód netto roczny przez kwotę z wybranej rośliny=> wyjdzie ile hektarów powinieneś uprawić. Pomnóż hektar przez 100k PLN jako zakup wyjdzie ci ile milionów musisz się "przebranżowić".
  • Odpowiedz
  • 0
@wrk0: Dzięki, metodologia jest mi znana, ale czy te wyliczenia i statystyki maja pokrycie w rzeczywistości? Znasz sie na maszynach i potrafisz mi cos powoedziec na temat JD?
  • Odpowiedz
@wwkbt że tak się wtrace to wyliczenia @siodemkaxx trochę są nierealne bo raczej nikt nie dostał w dupę na hektarze kukurydzy 5k chyba że źle to czytam. Bliżej dałbym wiarę tym moim ale to też zależy od roku, urodzaju, suszy innych szkód. Ogólnie jakby ktoś miał zarobić z hektara 500zl na rok to raczej nikt by tej ziemi by nie robił bo za samą dzierżawę można dostać do 1500/ha plus dopłaty a
Rolnikt - @wwkbt że tak się wtrace to wyliczenia @siodemkaxx trochę są nierealne bo r...

źródło: temp_file6649417384278551130

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Rolnikt: te szacunki dochodow z uprawy utwierdzily mnie w przekonaniu, ze to zaden biznes a styl zycia. Zeby wejsc sensownie w temat trzeba mieć pare baniek, a z taka kasa w konwencjonalnej dzialanosci mozna zdzialac kilkukrotnie wiecej
  • Odpowiedz
eby wejsc sensownie w temat trzeba mieć pare baniek, a z taka kasa w konwencjonalnej dzialanosci mozna zdzialac kilkukrotnie wiecej

Odpowiedz


@wwkbt: o widze, że szybko to ogarnąłeś, większość ludzi nie z branży tego nie rozumie
  • Odpowiedz