Wpis z mikrobloga

Mirki dajcie rade bo nie wiem czy robić inbę (ale chyba tak).

Pierwszy raz w życiu zostawiłem dzisiaj rano samochód w salonie detailingowym na pełny pakiet "CARE+", opisany na zdjęciu. Zgodnie z opisem pakiet ten zawiera mycie detailingowe, a mycie detailingowe to "mycie premium z PEŁNĄ dekontaminacją auta".

Po południu dzwoni do mnie babka i wysyła mi te zdjęcia, że na obu słupkach między drzwiami, oraz na tylnej szybie mam osady z kamienia i jeśli chce żeby mi je usunęli, to musze DODATKOWO zapłacić 400zł. Czyli z 1360 robi sie 1760.
Nie zgodziłem się na to, bo moim zdaniem ja już kupiłem pakiet zapewniający mycie z pełną dekontaminacją auta czyli powinni mi to zrobić bez żadnych dopłat z mojej strony. Stanęło na tym, że nie zgodziłem się i oni mi tego nie zrobią.

Wieczorem będę odbierał auto i jeśli to nie będzie zrobione, to moim zdaniem oni nie wywiązali się z umowy i nie wykonali mi usługi "CARE+" więc nie należy im się nawet kwota 1360zł. Bo nie została przeprowadzona pełna dekontaminacja auta.
Kontaktowałem się z innym salonem detailingowym żeby o to zapytać, to mi powiedzieli, że to jest w cenie mycia i nic nie trzeba dopłacać. Na stronie tego salonu gdzie zostawiłem auto nie ma też nigdzie w cenniku usługi "usuwania kamienia" za 400zł ani niczego takiego.

Kłócić się wieczorem że nie wykonali usługi i moge zapłaciuć mniej, powiedzmy 1100?

#samochody #detailing #mechanikasamochodowa #januszebiznesu
white_cap123 - Mirki dajcie rade bo nie wiem czy robić inbę (ale chyba tak).

Pierwsz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
W pakiecie masz zwykle mycie detailingowe. To co zaznaczyłeś to mycie detailingowe z pełną dekontaminacja. Słupki na których masz kamień zalicza się do wnęk - wnętrza samochodu a pakiet z dekontaminacja jasno mówi że przygotowuje lakier a nie szyby.

A prawda jest taka, że z tych słupków to kwas do felg + płukanie dałoby radę ściągnąć ten osad i zajmuje to max 10 minut. A szyby wystarczy w 5-10 minut przy one
  • Odpowiedz
  • 0
@vlodek2532: Nie masz racji w 1 części. Mój pakiet zawiera mycie detalingowe. Więc poniżej wstawiłem definicję mycia detalingowego.

Według definicji mycie detailingowe to jest właśnie "mycie premium z pełną dekontaminacją"
  • Odpowiedz
@white_cap123 no to nawet zrobiony w tej definicji mają taki zakres, że nie wyszczególnili usunięcia osadów mineralnych.

Generalnie szanujące się studio powinno to ogarnąć bo to max pół godziny roboty i praktycznie zerowy koszt chemii
  • Odpowiedz
@white_cap123: tak już zupełnie poza dyskusją, to faktycznie taki kamień Ci się osadził?
Bo na moje oko to tak wygląda po prostu auto po zimie na którym odparowała woda z solą drogową i to powinno zejść po prostu myjąc to jakkolwiek.
  • Odpowiedz
  • 6
@lentilek: @vlodek2532 @Korandosama @hellfirehe

Wołam do rozwiązania sprawy:

Dostałem SMS że auto do odbioru. Pojechałem na miejsce z nastawieniem, ze będzie granda. Okazało się, że nie było takiej potrzeby, bo kamień usunięty i żadnej dopłaty w wysokości 400zł jednak nie chcą - do zapłaty 1360 tak jak było ustalone na samym początku.

Konkludując chcieli mnie zrobić w ch*ja, ale jak się nie zgodziłem na dopłatę to odpuścili i zrobili tak tak
  • Odpowiedz