Wpis z mikrobloga

#wykop #budowadomu #kiciochpyta

Jaki monitoring do nowo budowanego domu. 7 kamer w budzecie do 8k z rejestratorem. Kable cat 6a rozciagniete . ( ͡° ͜ʖ ͡°) tera trzeba cos wybrac.
Muslalem o dahua z uwahi na to aktywne odstraszanie. Podoba mi sie idea speszenia zlodziei. Wazne zeby nie reagowalo jak moj piesel albo ktos z domownikow sie pojawi.
  • 9
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wooster: jeśli jesteś kierowcą ciężarówki i 3 tygodnie w każdym miesiącu spędzasz poza domem, to tak. Ale jeśli normalnie w nim mieszkasz, to nie ma sensu absolutnie. To jest przerost formy nad treścią. Bezsens. Nawet jeśli kilka razy w roku wyjeżdżasz na dłuższe wakacje, to nadal jest bezsens.
  • Odpowiedz
@inko-gnito bo właśnie się zastanawiałem u siebie, czy to robić, zwłaszcza że zapomniałem przewody wypuścić przez elewację (niby zostawiłem peszle co 5m, ale to na oświetlenie i nie jestem pewien, czy LAN by jeszcze się zmieściły). I tak jak napisałeś, to faktycznie zaczynam myśleć, czy to w ogóle robić. Może faktycznie to oleję
  • Odpowiedz
@wooster: jeśli będziesz trzymał w domu diamenty i sztabki złota i boisz się o ich bezpieczeństwo, to zamiast wydawać kilkanaście tysięcy na monitoring lepiej zrobisz kupując za kilka tysięcy sejf z możliwością zakotwienia w kilku płaszczyznach (podłoga+ściana). No chyba, że chcesz na monitoringu liczyć ile samochodów przejeżdża obok twojego domu w czasie, gdy jesteś w pracy. Wtedy, to monitoring jak najbardziej wskazany.
I taka ciekawostka- zwykły alarm z czujkami PIR też
  • Odpowiedz