Wpis z mikrobloga

@sprynek: Problem z UX designem jest taki, że na pewnym poziomie to jest artyzm. A z artyzmem jest tak, że jeden lubi bardziej Rubensa a drugi Kossaka. Jeśli chłop wziął udział w 14 procesach (ciekawe ile CV wysłał) i w 8 doszedł do ostatniego etapu to znaczy że temat technicznie w miarę ogarnia (tj 8/14) tylko albo jest za drogi (tj. wydaje się że jego oczekiwania finansowe są racjonalne, ale ostatecznie
  • Odpowiedz
dla mnie godność to X5 w garażu, dla ciebie co? droższa kiełbasa w biedrze?


@biaukowe: Ciebie gumka w majtkach nie ciśnie że się tak #!$%@?łeś? X5 w garażu i pan życia, nie dla plebsu to. Gratuluje xD
  • Odpowiedz
@maciej-kozien: Nie twierdzę, że osoba która przez 10 lat miała 10 prac to idealny kandydat. Ale ile razy pracowałem z kimś, kto w jednym miejscu tylko siedział przez wiele lat, to zawsze się to kończyło źle. Brak szerszego spojrzenia, bardzo wąski zakres umiejętności, obrażanie się, jak coś jest robione inaczej niż w jego firmie było, dobre praktyki to praktyki z mojej poprzedniej firmy itd.
  • Odpowiedz
@sprynek: bo w IT nie wystarczy skillset w stylu reacta i .NET. coraz bardziej liczy się set skilli miękkich i umiejętność do dopasowania się do zmieniającego świata. Co z tego że ktoś ma 8 lat expa w jakimś frameworku jak to często prehistoria na dzień dzisiejszy
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Ja z tych dwóch biore tego z 10 letnim stażem w jednej firmie to co opisujesz wyglada jak cechy personalne a nie coś co wynika z pracy w jednej firmie.
Pomijając brak doświadczenia pracują tylko rok w jednej firmie to jak ktoś co roku zmienia prace i zrobił to 10 razy to najprawdopodobniej za rok też zmieni,
  • Odpowiedz
Dużo mniejsza ilość ofert pracy w stosunku do tego co było jeszcze choćby rok temu, szczególnie biorąc pod uwagę restrukturyzacje które dzieją się w firmach.


@puexam: Nie zgodzę się, że jest mniej ofert niż rok temu. Rok temu np. w ogóle nie było ofert na QA Automation. Teraz? Wisi od #!$%@? ich akurat :)

Ofert jest dalej sporo akurat, tylko teraz jest znacznie więcej chętnych na nie bo tych dobrze płatnych
  • Odpowiedz
Wypisał trudności rynku.


@miszczu90: raczej własne narzekania na to, że rynek nie jest taki jakby on chciał.

dla mnie godność to X5 w garażu


@biaukowe: widzę, że kolega z tych, co kupują w ich mniemaniu luksusowe rzeczy żeby poczuć się lepiej od innych XD
  • Odpowiedz
@miszczu90: kuce nie dostrzegają jednej rzeczy - zaczynasz pracować załóżmy jako junior w 2009 - szlifujesz, bez #!$%@? konkurencji jak jest teraz i #!$%@? wymagań na juniora - masz +10 lat doświadczenia i stajesz się ZA DROGI a często już i za STARY - już wiele takich osób widziałem jak ten ze screenshota - zrobił z siemie speca i myślał, że będą przed nim wszyscy klękać - błąd - polskie firmy
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@sprynek: Ech ktoś się zesrał o UX znowu przecież to jest informatyczne przedszkole, dla małorozgarniętych, żeby mieć podkładkę żeby zatrudnić pociotków w firmie. Ewentualnie żeby być bardziej inclusive i zatrudnić babe murzyna. Papa elon #!$%@?ł wszystkich ux/owców. Twiitter dalej działa ta robota to mem, a ludzie którzy się przebranżowili z coachingu na ux mają ból dupy i wmawiają wszystkim, że to bardzo ważna robota.
  • Odpowiedz