Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktokolwiek komu ta mityczna "Terapia" pomogła w jakimkolwiek stopniu? Patrząc na ceny wizyt to człowiek bardziej ma ochotę na złoty strzał niż na tą terapię xD
Nie chodzi o możliwości finansowe, ale płacić 250-300 zł za godzinną rozmowę z osobą w trakcie specjalizacji to wg. mnie frajerstwo i żerowanie na czyimś nieszczęściu.
#psychoterapia #psychiatria #depresja #przegryw
  • 12
  • Odpowiedz
@Wraczek może komuś pomaga terapia. Ja chodziłem i przewaliłem na to mnóstwo kasy. Mógłbym je wydać na jakąś wycieczkę i to niejedną. Bardziej by to poprawiło mój humor.
  • Odpowiedz
@Wraczek: mi terapia pomogła ale w takim sensie ze rozmawiam z bliskimi jak mam poważny problem i dzięki temu mam większą perspektywe. Wyglądanie się obcemu za spory hajs to przesada
  • Odpowiedz
@Wraczek: Jak terapia to tylko w ośrodku zamkniętym. Lepiej pozbierać hajs i pojechać na "kolonie" niż wydawać co tydzień hajs dla kogoś kto nawet nie pamięta kim jesteś.

A w ośrodku zamkniętym polecam, mi pomogła.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Moim zdaniem (opieram się na swoim doświadczeniu) psychoterapia pomaga, kiedy jesteś w miarę "zdrowy", niezaburzony, jakoś funkcjonujesz, ale nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, przeszłością etc. i chcesz podnieść jakość swojego życia. Przy poważniejszych rzeczach sama psychoterapia nie wyciągnie cię z problemów, natomiast jako uzupełnienie innych form leczenia jak najbardziej daje efekty, tylko trzeba dobrze zrozumieć, jaki jest jej cel, na czym terapia polega, i mieć właściwe oczekiwania.
  • Odpowiedz