Wpis z mikrobloga

Szukam pomysłu na prace inzynierską.

Moje propozycje:
* coś dla linuxa; może jakiś program do synchronizacji danych p2p lokalnie i w Internecie (połączyłbym jakoś p2panda i system DNS)? Docelowo żeby kończyć prace na jednym urządzeniu i zaczynać na drugim; coś jak apple;
* standardowo: apka mobilna i prezentacja danych z czujników
* lub mój hit: coś pod data science (pod przyszłą pracę): umiem niewiele (3 przedmioty na studiach o tym); ale szybko się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ma ktoś jakiś rewolucyjny pomysł na prace inżynierską?

#datascience #linux #informatyka #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
* lub mój hit: coś pod data science (pod przyszłą pracę): umiem niewiele (3 przedmioty na studiach o tym); ale szybko się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pyroxar: Ja osobiście nie brałbym do pracy dyplomowej projektu którego temat średnio ogarniam. Jeszcze by się okazało, że musiałbym nad tym siedzieć dłużej niż potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeszcze by się okazało, że musiałbym nad tym siedzieć dłużej niż potrzeba


@Benzen: ja dokładnie ten błąd popełniłem. I potem musiałem z kumplem ciężko pracować prawie pół roku, kiedy inni machnęli swoje prace w dwa wieczory.
  • Odpowiedz
@pyroxar: zintegruj chatgpt api z konsolą linuxa i dobrym prompt do chatgpt ai, aby nie pisał tłumaczenia co robi a same komendy które będą wykonywać się w terminalu Linuxa i aby można było powiedzieć do niego: "napisz mi prosty kalkulator" a on wiedzac ze ma dostęp do terminala to uczyni. Proste i efektowne. Tego linuxa można zawrzeć w dockerze lub osobnym użytkowniku aby chatgpt wykonując komendy czegoś nie #!$%@?ł. wyniki wykonanych
  • Odpowiedz
@pyroxar: Multikomunikator na Androida, ale open source, rozszerzalny pluginami. Na wzór Pidgina pod Linuxem (libpurple, itp.). To coś, czego mi brakuje pod Androidem od zawsze.

Choć to temat raczej z gatunku tych ambitniejszych...
  • Odpowiedz
@pyroxar

moze to co prezentowali wczoraj czy przedwczoraj na bbc przez caly dzien w glownych dziennikach, jakas firma wypuscila ai, ktore potrafi przerobic wideo goscia mowiacego w jednym jezyku, na dowolny (ok, moze na bardzo wiele) innych jezykow, swietnie to wygladalo
  • Odpowiedz