Wpis z mikrobloga

Dostałem wczoraj od bardzo sympatycznego klienta z jego własnego gospodarstwa ekologiczną gęś, cielęcinę i świeże jajka (jeśli mirkujesz i to czytasz to jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 🥰).

Ale będzie jedzone🥰

Ktoś ma jakieś ciekawe propozycje i pomysły na tą gęś? Cielęcina to porcja na mielone ale chyba zrobię szarpane mięsiwo z tego wolno pieczone, ale gęsi nigdy w życiu nie przyrządzaniem a w szczególności całej.

#jedzenie #jedzzwykopem #gotujzwykopem #szczecin #taryfa
krucjan - Dostałem wczoraj od bardzo sympatycznego klienta z jego własnego gospodarst...

źródło: temp_file6838589502591302814

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@krucjan: przeważnie piecze się z jabłkami lub mandarynkami w całości. Możesz też poporcjować i zrobić samą pierś w czerwonym winie lub sosie grzybowym i normalnie upiec udka a resztę zostawić sobie jako rosołowe.
  • Odpowiedz
@krucjan: gęś to oczywiście upiec, o ile masz rodzinę/znajomych na ucztę, tylko zarezerwuj sobie konkretną liczbę godzin na to, nie zapomnij o wcześniejszym wymoczeniu w solance i natarciu przyprawami (albo marynatą). Najlepszy drób, zazdro.
  • Odpowiedz
@krucjan: ja gęś piekłam po prostu z dużą ilością majeranku, coś pysznego. Do tego kasza gryczana i buraczki, i jeszcze pieczone kwaśne jabłka albo borówki/żurawina są do niej doskonałe
Nie wiem czy szarpana cielęcina to najlepsze użycie tego mięsa ale to Ty masz być zadowolony
  • Odpowiedz
@mk321: Bo taki farsz który przejdzie tłuszczykiem z gęsi smakuje naprawdę dobrze i podaje się go jako dodatek.
Dodatkowo, farsz posiadający większą bezwładność cieplną od powietrza pomaga na równomierne pieczenie się mięsa.
  • Odpowiedz
myślę że w całości zrobię


@krucjan: nie, nie piecz w całości. Przesuszysz pierś, bo dochodzi w innej temperaturze niż nogi. Kup sobie jakiś termometr do smażenia, kilka dych kosztuje a zmienia dużo.
Pierś zrób normalnie z patelni, z sosem z czerwonego wina i owoców (jeżyny, maliny, wiśnie - coś w tym stylu), a nogi confit i będzie petarda żarcie, niczego nie zepsujesz.
  • Odpowiedz