Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
ja pierodle, wszedlem na kalkulator i rata kredytu w tym nowym kredycie dla singal jest #!$%@?, ale jak ktos ma zone, alb chociaz jednego bombelka to juz sie robi kosmos jaki ten kredyt jest tani xD 1500 zl raty przy kredycie 500k zl ? no przeciez to wyjebnie tak ceny nieruchomosci ze nie bedzie co zbierac
  • 22
  • Odpowiedz
@bugzer: I co kupisz dla dwóch osób za 500k? W warszawie minimum 900k cokolwiek + 50k miejsce parkingowe + 100k i więcej za doprowadzenie stanu deweloperskiego do zamieszkania. I się robi i tak fajna miniratka 5k.
  • Odpowiedz
I się robi i tak fajna miniratka 5k.

@Gandisima:

Jak z dopłat od państwa masz gwarancję wkładu własnego (do 100k) oraz dopłatę do rat prawie 2k to odpala się FOMO - przy stale rosnących cenach nie ma co się zastanawiać tylko trzeba brać kredyt!
3-4k w Wawie to sam czynsz za wynajem.
limit 13000 netto dla 2 osób. To są prawie 3 średnie krajowe (absurd, że 2 osoby zarabiające po 1.5
  • Odpowiedz
@Gandisima: Ale w jakiś Ząbkach czy Piasecznie już ogarniesz 50 m2 do 600k co daje Ci ratę ok 3,2k a potrzebujesz tylko 20k wkładu własnego. Z czynszem wychodzi podobnie jak teraz wynajmowane mieszkanie w WWa i jeszcze dostajesz od Państwa 200k przez pierwsze 10 lat.
  • Odpowiedz
@totrek2: tja w jakichś Ząbkach za 50m 650k minimum ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba było by iść dalej Kobyłka, Zielonka na przykład, ale wtedy niezależnie czy wracasz czy jedziesz do pracy to korki
  • Odpowiedz
dom 200m w mieście powiatowym, polecam. Nie każdy ma parcie na warszffke.


@GeDox: jakby moje korpo mi płaciło za pracę w powiatowym to bym kupił, a tak to taka oferta że równie dobrze mogłeś zaproponować mieszkanie w Bułgarii
  • Odpowiedz
@GeDox: taką kostkę? Czy jakiś inny bo słyszałem że tanio kupić takie coś jest w miarę łatwo, tylko doprowadzić do porządku bardzo trudno. Mógłbyś więcej opowiedzieć co kupiłeś/ jak to sprawdzałeś itp.? Jesteś osobą zajmującą się remontami że nie bałeś się tego czy po prostu tak uznałeś że będzie dobrze?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: kostka wybudowana w latach 50 ze stropodachem. W środku świeże meble, piec gazowy na miedzianej instalacji, okna 15 letnie, wszędzie parkiet. Na ten moment #!$%@? parkiet, zdarty lepik, samopoziom wylany w całym domu, płytki zdarte, futryny wyrwane, kable wykute. Czekamy na przewody i za tydzień kładziemy nowe, następnie tynk w kuchni (do kupienia), szpachla w reszcie domu (do kupienia). Na ten moment wydałem 3k pln. Elektryka wyjdzie 2.5k + spięcie
  • Odpowiedz
@interpenetrate: dom oglądałem ze znajomym, pracował w budowlance. Sprawdzeniem dokumentów itp. zajmowała się Pani od kredytu. Wiedzę odnośnie możliwych rzeczy do zrobienia mam od dziadka, w tamtych czasach budował domy. Tylko niektóre rzeczy zrobią mi inni, np. ocieplenie, okna czy Kocioł. Nie będę płacił 200k za remont wnętrza, gdy w 100 zmieszczę się z pełnym remontem domu.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

żona nie pochodzi z bogatej rodziny, za to są mega robotni. Moja rodzina to idealne przeciwieństwo xD


@GeDox: jak to, w jaki sposób Twoja rodzina jest bogata jak nie można powiedzieć że jest taka obrotna bardzo?

Poza tym, u mnie też rodzina już zgniła a niby pieniądze są, jakbym się tak stało że życie moje potoczyło by się tak że się do jakiejś takiej wżeniłem, to bym dostał boosta +1000 do
  • Odpowiedz
jak to, w jaki sposób Twoja rodzina jest bogata jak nie można powiedzieć że jest taka obrotna bardzo?


@interpenetrate: dobry fach i naście lat pracy za granicą, a po przyjeździe do domu urlop. Za to współmałżonek zostajacy w domu przez ten czas.. ma generalnie wszystko w dupie. No niestety, nie można mieć wszystkiego.
  • Odpowiedz