Wpis z mikrobloga

"W Falloutcie masz ghule i mutanty, ale to niby jakaś niebinarna postać jest nierealistyczna"

Fallout w założeniach miał być pastiszem lat 50. i tego jak ludzie sobie wtedy wyobrażali przyszłość - np.:w trójce jest robot Liberty Prime będący parodią makkartyzmu i ówczesnej antykomunistycznej histerii. Prawda jest taka że w takich realiach nie zniesionioby raczej nawet segregacji rasowej, nie mówiąc już o jakiejkolwiek tolerancji wobec LGBT. Oczywiście do wybuchu wojny bo potem to już kompletna anarchia.
Oczywiście inna sprawa że obecnie jest moda na robienie projekcji "współczesnej wrażliwości" na przeszłość więc w świecie gdzie mamy seriale z Murzynami będącymi arystokratami w XVIII-wiecznej Anglii zamiast zbierać bawełnę na plantacjach w Ameryce to nic nie dziwi.

#fallout #seriale #takaprawda
Fennrir - "W Falloutcie masz ghule i mutanty, ale to niby jakaś niebinarna postać jes...
  • 11
  • Odpowiedz
  • 4
@Kiedys_Mialem_Fejm:
Merytoryczna odpowiedź

@Kryspin013:
No super, w F2 były romanse homo, do tego się dało rozwalać nawet dzieci, ale to jak mówię zupełna anarchia.

@Jajozjadakure:
Jakich latach 60. skoro muzyka, samochody i cała otoczka estetyczno-kulturowa to lata 50?
Z lat 60. to mogą być co najwyżej komputery.
  • Odpowiedz
Fallout w założeniach miał być pastiszem lat 50. i tego jak ludzie sobie wtedy wyobrażali przyszłość - np.:w trójce jest robot Liberty Prime będący parodią makkartyzmu i ówczesnej antykomunistycznej histerii. Prawda jest taka że w takich realiach nie zniesionioby raczej nawet segregacji rasowej, nie mówiąc już o jakiejkolwiek tolerancji wobec LGBT


@Fennrir: no ale idac tym tropem, to powinienes zbesztac autorow gry ze nie trzymali sie zalozen, bo glowny bohater moze
  • Odpowiedz
@Fennrir: A no rzeczywiście, interesowałem się kiedyś trochę uniwersum Fallouta, ale sprawdziłem i źle zapamiętałem, i masz oczywiście rację. Nie zmienia to też faktu, że sobie niepotrzebnie coś dopowiadasz i robisz problem tam gdzie go niema xD w Falloucie milion rzeczy jest innych niż w prawdziwym życiu i mimo, że kulturowo to niby były lata 50 to nie znaczy, że wszystko było w historii gry jeden do jednego takie samo jak
  • Odpowiedz
  • 1
@Jajozjadakure:
Rozwój był ale technologiczny w takim kierunku jak ludzie sobie wyobrażali w latach 50. (roboty i bazy na księżycu), mentalnie to USA zanim spadły bomby było na poziomie lat 50. i nawet w grach Bethesdy to było sugerowane xD
Fennrir - @Jajozjadakure: 
Rozwój był ale technologiczny w takim kierunku jak ludzie ...

źródło: h9vmi72fp7u41

Pobierz
  • Odpowiedz
@Fennrir: No ten screen to tak z dupy trochę, ale zakładając, że jest tak jak napisałeś, bo nie o to mi chodzi żeby twardo stać przy swoim jeśli nie mam racji albo się wykłócać to i tak serial jest tylko adaptacją która nie musi sztywno trzymać się kanonu. Swoją drogą chyba w końcu obejrzę z ciekawości i sam ocenię skoro budzi takie kontrowersję wśród wypopków xD
  • Odpowiedz