Wpis z mikrobloga

Zdarzyło się wam, że zamówiliście z jednego sklepu w jednym zamówieniu więcej, niż jeden produkt, a w przesyłce po jej otworzeniu znajdował się tylko jeden z nich zamiast dwóch?
Kupiłem dwie latarki ze sklepu Cutesliving Store (podobno należy do Aliexpress?). W każdym bądź razie jest to sklep "Choice", więc wysyłane wszystko jest z magazynu Ali.
Po otwarciu przesyłki, zamiast obu latarek, była tylko jedna z nich. W śledzeniu przesyłki obie latarki uznane są za odebrane, bo były w tej samej paczce.
Czy właśnie dostałem niekompletne zamówienie i teraz będę musiał jakoś się z nimi kopać o zwrot kasy, czy może doślą mi tę drugą latarkę w innej przesyłce?

#aliexpress #zakupyzaliexpress
  • 7
@2xpapanalepiku: Już zgłosiłem spór. Dodałem zdjęcie otwartej przesyłki z tylko jednym produktem, ale nie miałem filmiku z otwierania. Zobaczymy co odpiszą. W razie czego to płaciłem kartą, więc mogę wystąpić o chargeback, ale nie wiem, jak na to reaguje Ali.
@2xpapanalepiku: A to mega dziwne. Nie odebrałeś przesyłki i zatrzymują pełną kwotę zakupu? Wtf? Za co niby? Rozumiem, gdyby sobie ileś tam zł odliczyli za transport, no ale za cały przedmiot to tak nie do końca legalne IMO.
@FightMaker: myślę że się zreflektują. Pierwszy spór chyba rozstrzygają boty xD
Ogólnie to jakieś 20% zakupów jest wybrakowanych z mojego doświadczenia ale sprzedawcy często piszą wiadomość wyprzedzającą że tak będzie i żeby zakładać spór po odbiorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)