Wpis z mikrobloga

Mirki jak ktos mnie pobije, pojdzie ulica i spusci mi #!$%@? to jakim cudem to nie jest pobicie ? Według KK w rozumieniu polskiego prawa karnego napaść fizyczna co najmniej dwóch osób na jedną, przy czym strona atakująca zawsze ma przewagę liczebną. To nie jest bójka, to nie jest pobicie to co to #!$%@? jest i za co taka osobe moge pozwac ? I tez z jezykiem polskim sie to wyklucza pobić kogos - . zadać wiele ciosów, uderzyć kogoś lub coś wiele razy; zwyciężyć kogoś w czymś, pokonać; a nie ma nic ze pobic to znaczy zaatakowac w co najmniej dwie osoby jedna osobe
#!$%@?
#prawo #sadownictwo
  • 8
@dominacja_genetyczna: Moze art 217KK?

"Art. 217

§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego."

Przy czym:

"albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności," to jakis debilizm. Masz
@gorzki99: masz racje to będzie nietykalnosc cielesna, a zawsze myslalem, ze jak kogos sie pobije to jest pobicie xd tak samo dziwne jest w cywilnym ze firma - oznaczenie przedsiebiorcy, a czesto mowi sie ze ktos prowadzic firme, zaklada firme itp Firma w znaczeniu prawnym jest oznaczeniem przedsiębiorcy, nazwą, pod którą przedsiębiorca działa na rynku. Powszechnie zamiennie używa się zwrotów prowadzić firmę, posiadać firmę, rozumiejąc pojęcie firmy jako przedsiębiorstwo usługowe bądź
@dominacja_genetyczna: Miras mnie nie pytaj co masz zrobic bo ja nie jestem prawnikiem. Ale hobbystycznie lubie sie bawic w znajdowanie takich roznych kwiatkow w przepisach.

No bo jakby nie bylo warto przepisy znac. Zazwyczaj draze w tematach ktore mne bezposrednio dotycza. Daltego wiem kiedy moge przechodzic jak nie ma pasow i wiem kiedy to kierowca musi mi ustapic (nawet jak pasow nie ma) a nie ze to ja musze ustapic jemu.